UNEC-də tələbə klubu: “600+”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “600+” Tələbə klubu yaradılıb. Klubun məqsədi UNEC-ə 600 və daha yüksək balla qəbul olan tələbələri bir araya toplayaraq, onların potensialını dəyərləndirməkdir.
Klub üzvləri UNEC-in elmi, ictimai və sosial həyatında fəal iştirak edəcək, tələbə həyatına yönəlik layihə və proqramlar hazırlayacaqlar. Eyni zamanda, intellektual-əyləncəli tədbirlər keçirəcəklər. “600+” Tələbə klubu UNEC-i yerli və beynəlxalq səviyyəli konfrans, müsabiqə və olimpiadalarda təmsil edəcəklər.
Klub üzvləri tələbə-mentorlarla fikir mübadiləsi aparacaq, tələbələr arasında təhsil kultunun yüksəldilməsinə və uğurlu tələbə obrazının təbliğinə yönəlik tədbirlər həyata keçirəcəklər.
“600+” Tələbə klubunun İdarə Heyəti və sədri iki il müddətinə, gizli səsvermə yolu ilə seçiləcək. İdarə Heyəti üzvlərinin sayı fakültələrinin sayına bərabər olacaq. Hər hansı fakültədə müvafiq bal toplayan tələbə olmadıqda, bu yerlər digər fakültələrə veriləcək. Klubun tərkibində üç daimi komitə fəaliyyət göstərəcək: İntellektual-əyləncəli tədbirlər, Təhsil tədbirləri, Abituriyent və məzunlarla əlaqələr üzrə komitə.

В UNEC Студенческий клуб : “600+”
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) создан Студенческий клуб “600+”.  Целью создания клуба является сплотить всех студентов,  набравших 600 и выше баллов, и оценить их потенциал.
Члены клуба UNEC разработают проекты и программы, направленные на активную деятельность студентов в научной, общественной и социальной жизни. В то же время для проведения интеллектуально-развлекательных мероприятий. Студенческий клуб “600+” представит   UNEC на местных и международных конференциях, конкурсах и олимпиадах.
Члены клуба со студентами-менторами будут проводить обмен мнениями, осуществлять мероприятия в направлении  повышения образовательного культа среди студентов и пропаганде образа успешного студента.
Президиум и председатель Студенческого клуба “600+” будет избран путем тайного голосования сроком на два года. Число членов президиума будет равным  числу факультетов. При отсутствии студентов, набравших соответствующий балл на каком-либо факультете,  эти места передаются на другой факультет. В составе клуба будут действовать три постоянных комитета: комитет по интеллектуально-развлекательным, образовательным мероприятиям и по работе с абитуриентами и выпускниками.