UNEC-də Tələbə-Mentor sistemi yaradılacaq
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetin (UNEC) “Tələbə-Mentor” sistemi yaradılacaq. UNEC-ə yeni qəbul olan tələbələri universitet həyatına adaptasiya etmək, həyata keçirilən yeniliklər haqda məlumat vermək, məsləhət xidmətləri təşkil etmək, kurslar arasında inteqrasiyanı və şəbəkə münasibətlərini gücləndirmək yeni sisemin əsas məqsədi olacaq.
Artıq bu təcrübə sentyabr ayının 15-dən UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində uğurla tətbiq edilir. Fakültənin III kurslarından 12 mentor seçilib. I kursların hər qrupuna ixtisaslar üzrə 2 mentor təyin edilib.

В UNEC будет создана система Студент-ментор
В Азербайджанском государственном экономическом университете будет создана система «Студент-ментор». Основной целью новой системы станет адаптация вновь поступивших в UNEC студентов к университетской жизни, информирование их об осуществляемых новшествах, организация консультационных услуг, усиление интеграции и сетевых отношений среди курсов.
Эта система уже с 15 сентября успешно применяется в Международной школе экономики UNEC. Избраны 12 менторов из числа студентов III курса факультета. Каждой группе I курса по специальности определены 2 ментора.