UNEC-də Tələbə-Mentor sistemi yaradılacaq
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetin (UNEC) “Tələbə-Mentor” sistemi yaradılacaq. UNEC-ə yeni qəbul olan tələbələri universitet həyatına adaptasiya etmək, həyata keçirilən yeniliklər haqda məlumat vermək, məsləhət xidmətləri təşkil etmək, kurslar arasında inteqrasiyanı və şəbəkə münasibətlərini gücləndirmək yeni sisemin əsas məqsədi olacaq.
Artıq bu təcrübə sentyabr ayının 15-dən UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində uğurla tətbiq edilir. Fakültənin III kurslarından 12 mentor seçilib. I kursların hər qrupuna ixtisaslar üzrə 2 mentor təyin edilib.

A “Student-Mentor” system will be established at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). The purpose of establishing mentor system is to provide support of counseling to newly enrolled students of the university, to inform them about the innovations held, to improve the integration among the courses and network relations.
The experience has already been successfully carried out at the International School of Economics of UNEC from September 15. 12 mentors have been chosen among the III year students of the School. 2 mentors on majors have been defined for each group of I courses.