UNEC-də “Uğur əngəl tanımır” layihəsi çərçivəsində əlilliyi olan şəxslərin sərgisi keçirilib
21-22 fevral tarixində UNEC-də Azərbaycan Gənclər Fondunun dəstəyi ilə “Bacarıqlı Əllər Dünyası” İB, UNEC İnklüziv Təhsil Mərkəzi və UNEC Dizayn Məktəbinin birgə təşkilatçılığı ilə “Uğur əngəl tanımır” layıhəsi çərçivəsində əlilliyi olan şəxslərin əl işlərindən ibarət sərgi təşkil olunub.
Sərgidə İnklüziv Təhsil Mərkəzinin koordinatoru Sevinc Məhsimovanın açılış nitqindən sonra Dizayn kafedrasının müdiri Elfanə Qasımova, “Bacarıqlı Əllər Dünyası” İB-nin sədri Azadə Məmmədova, “Göyərçin” Təhsilin inkişafına Dəstək İB-nin sədri Gülnarə Vəlixanlı, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi Yanında İctimai şurasının üzvü Arzu Əliyeva, Sumqayıt Poeziya Evinin rəhbəri İbrahim İlyaslı çıxış ediblər.
Sonra tədbir iştirakçıları əlilliyi olan şəxslərin, eləcə də UNEC Dizayn Məktəbinin tələbələrinin əl işlərindən ibarət olan sərgini ziyarət ediblər.
2 gün davam edən sərgi zamanı UNEC-in tələbələri Leyla İsmayılova (kaman), Ramin Sadıqov (tar) və UNEC-in əməkdaşı Azər Hacıəliyevin (tar) ifalarını iştirakçılar maraqla qarsılayıblar.

An exhibition of people with disabilities was held at UNEC within the framework of the “Success knows no obstacles” project
23 FEBRUARY 2023 | VIEWS:
On February 21-22, an exhibition of handicrafts of people with disabilities was organized in UNEC with the support of the Azerbaijan Youth Foundation and the joint organization of UNEC Inclusive Education Center and UNEC Design School.
After the opening speech of the coordinator of the Inclusive Education Center Sevinj Mahsimova, the head of the Design department Elfana Gasimova, the chairman of the “World of Skilled Hands” BU Azade Mammadova, the chairman of the “Goyerchin” Education Development Support BU Gulnara Velikhanli, the member of the Public Council under the Ministry of Ecology and Natural Resources Arzu Aliyeva, the head of the Sumgayit Poetry House Ibrahim Ilyasli spoke at the exhibition.
Then the participants of the event visited the exhibition consisting of handicrafts of people with disabilities, as well as students of the UNEC Design School.
During the 2-day exhibition, the participants welcomed the performances of UNEC students Leyla Ismayilova (bow), Ramin Sadigov (tar) and UNEC employee Azer Hajialiyev (tar).