UNEC-də VII Beynəlxalq Sosial və İqtisadi Araşdırmalar Tələbə Konfransı keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Türk Dünyası İqtisad fakültəsi (TUDİFAK) və Türkiyənin Selcuk Universiteti ilə birgə təşkil etdiyi VII Beynəlxalq Sosial və İqtisadi Araşdırmalar Tələbə Konfransının açılış mərasimi keçirilib.
Konfransda millət vəkilləri, hər iki universitetin professor-müəllim heyəti, sosial elmlər sahəsində təhsil alan bakalavr, magistr və doktorantlar iştirak ediblər.
Açılış nitqi ilə çıxış edən TUDİFAK-ın dekanı professor Mehmet Yüce konfransın keçirilməsinin əhəmiyyətindən danışıb. Bildirib ki, konfrans beynəlxalq əməkdaşlığı təşviq etməklə, iştirakçılar arasında qlobal səviyyədə şəbəkələşmə imkanı yaradacaq. M.Yüce beynəlxalq elmi konfransa 100-ə yaxın tədqiqat işinin təqdim edildiyini, seçilmiş ən yaxşı məqalələrin “Journal of Social Economic Research” və “Journal of Selçuk University Social Sciences Institute” jurnallarında dərc olunacağını da diqqətə çatdırıb.
Sonra elm və innovasiyalar üzrə prorektor dos. Fariz Əhmədov, millət vəkilləri prof. Jalə Əliyeva, Müşfiq Cəfərov, konfransın təşkilat komitəsinin sədri prof.dr. Ahmet Ay çıxış edərək, konfransın işinə uğurlar arzulayıblar.
Açılış nitqlərindən sonra konfransın panelində “TÜBA” üzvü professor Mustafa Ersöz “Türk Dünyasının Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği: Geleceğe Yönelik Adımlar” mövzusu ilə çıxış edib.
Sonra Selçuk Universitesi tərəfindən məruzəçilərə plaketlər təqdim olunub. Konfrans tələbələrin müxtəlif mövzulara həsr olunan maraqlı təqdimatları ilə davam edib.

VII International Social and Economic Studies Student Conference is held at UNEC
The 7th International Social and Economic Studies Student Conference’s opening ceremony has been  jointly organized by the Economics Faculty of the Turkish World of the Azerbaijan State University of Economics (EFTW) and the Selçuk University of Turkey.
MPs, the academic staff of both universities and bachelor’s, master’s and PhD students studying social sciences participated in the conference.
Dean of EFTW Professor Mehmet Yüce spoke about the importance of holding the conference. He said the conference will create an opportunity for global networking among the participants by promoting international cooperation. M. Yüce pointed out that about 100 research papers were submitted to the international scientific conference, and the best-selected articles will be published in “Journal of Social Economic Research” and “Journal of Selçuk University Social Sciences Institute”.
Then vice-rector for science and innovation Assoc. Professor Fariz Ahmadov, MPs, Prof. Jala Aliyeva, Mushfig Jafarov, chairman of the conference organizing committee prof. dr. Ahmet Ay spoke and wished success to the work of the conference.
After the opening speeches, Professor Mustafa Ersöz, a member of TÜBA, spoke on the topic “Scientific and Technological Cooperation of the Turkish World: Steps Towards the Future” in the panel of the conference.
Then Selçuk University presented plaques to the speakers. The conference continued with interesting presentations of students on various topics.