UNEC-dən magistrlərə Avropa diplomu qazanmaq imkanı
UNEC ilə Avropanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən olan Mikolos Romeris Universiteti (MRU) arasında magistratura səviyyəsində ikili diplom proqramının şərtləri müəyyənləşib.
Proqrama “Maliyyə bazarları”, “Maliyyə menecmenti” və “Maliyyə nəzarəti və audit” ixtisasları üzrə təhsil alan, bakalavr dərəcəsi üzrə akademik göstərici – 80 baldan yuxarı olan və ingilis dili biliyi ən azı B2 səviyyəsində olan şəxslər müraciət edə bilərlər.
2017/18-ci tədris ilindən başlayacaq proqrama qəbul olan magistrlər ilk semestri UNEC-də başa vuraraq, ikinci semestr MRU-də təhsil alacaqlar. 3-cü semestrdə UNEC-də təcrübə və tədqiqat, 4-cü semestrdə isə həm UNEC-də, həm də MRU-da tədqiqat və diplom müdafiəsində olacaqlar. Müdafiə işləri hər iki tərəfin iştriakı ilə “Skype” vasitəsi ilə aparılacaq Hər iki universitetin professorlarının rəhbərliyi altında magistr dissertasiyalarını uğurla müdafiə edən magistrlərə UNEC-in müvafiq ixtisas üzrə diplomu və diploma əlavəsi ilə yanaşı, MRU-nun “Maliyyə Bazarları” ixtisası üzrə magistr diplomu ilə diploma əlavəsini də təqdim olunacaq.
Qeyd: MRU UNEC-in ikili diplom proqramı həyata keçirdiyi 4-cü Avropa İttifaqına üzv ölkənin universitetidir. Bu sahədə kifayət qədər təcrübəsi olan UNEC son 3 ildə tələbələrə Fransanın Montpellier Universiteti, eyni zamanda İsveçrənin UBİS Biznes və Beynəlxalq Tədqiqatlar Universitetinin diplomalarını almaq imkanı verir.
MRU haqqında
Avropanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən olan Mikolos Romeris Universitetində 38 ölkədən təxminən 10 000 tələbə təhsil alır. Universitetin 2 fakültəsi Vilnüs və Kaunas şəhərində yerləşir. Universitetdə əcnəbi tələbələr üçün Sosial Elmlər sahəsində ingilis dilində bakalavr, magistr və doktorantura proqramları üzrə təhsil verilir. MRU Avropa Universitetləri Birliyi (EUA) və Beynəlxalq Universitetlər Birliyi (IAU) daxil olmaqla, müxtəlif dünya universitet təşkilatlarında fəaliyyət göstərir. MRU xaricdə 300-dən çox universitet, dövlət və özəl qurumlarla beynəlxalq əməkdaşlıq qurub.

Opportunity to receive the European Diploma on Master’s Degree
Terms of the Dual Diploma Master’s Degree Program between UNEC and the University of Mykolas Romeris that is one of the prestigious higher education institutions of the Europe have been defined.
The individuals majoring in “Financial Markets”, “Financial Management” and “Financial Control and Audit” with the academic indicators above 80 ECTS and the English language fluency at least B2 are considered eligible for the Program.
Graduate students who start the program in 2017/2018 academic year will complete the first term at UNEC and will study at MRU the second semester. They will pass internship and conduct research at UNEC the third term and the fourth semester they will be engaged in research and defend their theses both at UNEC and the MRU. The process of defense will be carried out via “Skype” with both parties’ attendance. The graduates who will defense their dissertations successfully under the leadership of both universities’ professors will be awarded the diploma in “Financial Markets” of the MRU and a transcript, besides UNEC’s diploma in relevant degree and an enclosure to the diploma.
About the MRU:
Approximately 10000 students from 38 countries study at the Mykolas Romeris University that is the prestigious European higher education institution. Two faculties of the University are situated in the cities of Vilnius and Kaunas. The university provides international students with educational services in undergraduate, graduate and doctorate levels in Social Studies in English. The MRU carries out activities in different world university organizations, including the European Universities’ Association (EUA) and International Association of Universities. The MRU has built international relationship with more than 300 universities, state and private bodies abroad.