UNEC-dən unikal addım – Müəllimlər üçün akademik ingilis dili dərsləri keçirilir – VİDEO
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti professor-müəllim heyətinin tədris, tədqiqat bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi üçün British Council ilə “Akademik İngilis dilli yazı” kursları təşkil edir.
Kursların proqramı professor-müəllim heyətinin ixtisas sahələri üzrə akademik ingilis dilində danışma, yazma, dinləmə və oxuma  bacarıqlarının təkmilləşdiriməsi məqsədi ilə hazırlanıb.
Təlim nəticəsində müəllimlərin nüfuzlu beynəlxalq jurnallarda məqalələr çap etdirməsi, mübadilə yolu ilə dünya universitetlərinin tədris fəaliyyətlərində iştirak imkanlarının artırılması hədəflənib.
2019-cu ilin fevral ayından başlanan kurslar iyun ayında yekunlaşacaq. Kursun sonunda isə müəllimlərin ingilis dili səviyyəsinin yoxlanılması məqsədi ilə yenidən APTİS imtahanı təşkil olunacaq.

Уникальный шаг UNEC – Для преподавателей проводятся уроки академического английского языка – ВИДЕО
Азербайджанский государственный экономический университет для совершенствования учебно-исследовательских способностей профессорско-преподавательского состава с British Council организует курсы «Академическое письмо на английском языке».
Программа курсов разработана с целью совершенствования навыков говорения, письма, аудирования и чтения на английском языке профессорско-преподавательского состава по сферам специальности.
В результате тренинга у преподавателей повышаются возможности публикации статей в престижных международных журналах, путем обмена участие в учебной деятельности университетов мира.
Курсы, которые начались с февраля 2019 года, будут завершены в июне месяце. В конце курсов с целью проверки уровня знаний английского языка у преподавателей вновь будет организован экзамен APTİS.