UNEC-dən unikal addım – Müəllimlər üçün akademik ingilis dili dərsləri keçirilir – VİDEO
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti professor-müəllim heyətinin tədris, tədqiqat bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi üçün British Council ilə “Akademik İngilis dilli yazı” kursları təşkil edir.
Kursların proqramı professor-müəllim heyətinin ixtisas sahələri üzrə akademik ingilis dilində danışma, yazma, dinləmə və oxuma  bacarıqlarının təkmilləşdiriməsi məqsədi ilə hazırlanıb.
Təlim nəticəsində müəllimlərin nüfuzlu beynəlxalq jurnallarda məqalələr çap etdirməsi, mübadilə yolu ilə dünya universitetlərinin tədris fəaliyyətlərində iştirak imkanlarının artırılması hədəflənib.
2019-cu ilin fevral ayından başlanan kurslar iyun ayında yekunlaşacaq. Kursun sonunda isə müəllimlərin ingilis dili səviyyəsinin yoxlanılması məqsədi ilə yenidən APTİS imtahanı təşkil olunacaq.

Unique step from UNEC – Academic English language classes are being held for teachers – VIDEO
Azerbaijan State University of Economics organizes “Academic English Writing”   courses   with the British Council to improve teaching and research skills of the academic staff.
The program of the courses is designed to improve academic English speaking, writing, listening and reading skills in the specialty   areas of the academic staff.
As a result of the training, teachers are expected to publish articles in authoritative international journals and to increase their participation in world-class academic activities through exchange.
Courses starting in February 2019 will be completed in June. At the end of the course, the APTIS exam will be held again to test the teachers’ English language level.