UNEC “Dizayn” ixtisası üzrə Türkiyənin Eskişehir Texniki Universiteti ilə ikili diplom proqramı reallaşdıracaq
07 İYUN 2022 | VIEWS:
ikili_diplom_070622UNEC rektoru professor Ədalət Muradov Türkiyənin Eskişehir Texniki Universitetinin (ESTU) rektoru prof. Tuncay Döğeroğlunun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə professor Ədalət Muradov UNEC-in tədris prosesi, akademik heyəti, beynəlxalq əlaqələri barədə məlumat verib. O, UNEC-in dünyanın bir çox nüfuzlu universitetləri ilə əməkdaşlıq etdiyini, ikili diplom, mübadilə və birgə diplom proqramları həyata keçirdiyini diqqətə çatdırıb.
Rektor prof. Tuncay Döğeroğlu Eskişehir Texniki Universitetinin təhsil imkanları barədə məlumat verdikdən sonra, hər iki universitet arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Müzakirələrdən sonra UNEC ilə Eskişehir Texniki Universiteti arasında “Dizayn” ixtisası üzrə ikili diplom proqramına dair müqavilə imzalanıb.

UNEC будет реализовывать программу двойного диплома по специальности «Дизайн» с Эскишехирским техническим университетом Турции
07 ИЮНЯ 2022 | VIEWS:
ikili_diplom_070622
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов встретился с делегацией, возглавляемой ректором Эскишехирского технического университета проф. Тунджаем Дёгороглы.
На встрече профессор Адалат Мурадов дал информацию об учебном процессе, академическом составе, международных отношениях UNEC. Он довел до внимания, что UNEC сотрудничает со многими престижными университетами мира, осуществляет программы двойного диплома, обмена и совместного диплома.
Ректор проф. Тунджай Дёгероглы дал информацию об образовательных возможностях Эскишехирского технического университета, затем были обсуждены возможности сотрудничества между двумя университетами.
После обсуждений между UNEC и Эскишехирским техническим университетом было подписано соглашение о сотрудничестве по программе двойного диплома по специальности «Дизайн».