UNEC “Dizayn” ixtisası üzrə Türkiyənin Eskişehir Texniki Universiteti ilə ikili diplom proqramı reallaşdıracaq
07 İYUN 2022 | VIEWS:
ikili_diplom_070622UNEC rektoru professor Ədalət Muradov Türkiyənin Eskişehir Texniki Universitetinin (ESTU) rektoru prof. Tuncay Döğeroğlunun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə professor Ədalət Muradov UNEC-in tədris prosesi, akademik heyəti, beynəlxalq əlaqələri barədə məlumat verib. O, UNEC-in dünyanın bir çox nüfuzlu universitetləri ilə əməkdaşlıq etdiyini, ikili diplom, mübadilə və birgə diplom proqramları həyata keçirdiyini diqqətə çatdırıb.
Rektor prof. Tuncay Döğeroğlu Eskişehir Texniki Universitetinin təhsil imkanları barədə məlumat verdikdən sonra, hər iki universitet arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Müzakirələrdən sonra UNEC ilə Eskişehir Texniki Universiteti arasında “Dizayn” ixtisası üzrə ikili diplom proqramına dair müqavilə imzalanıb.

UNEC will implement a dual diploma program with Eskisehir Technical University of Turkey in “Design”
07 JUNE 2022 | VIEWS:
ikili_diplom_070622
The rector of UNEC Professor Adalat Muradov met with the delegation led by prof. Tuncay Dogeroglu, the rector of Eskisehir Technical University (ESTU) of Turkey.
During the meeting, Professor Adalat Muradov informed about the teaching process, academic staff and international relations of UNEC. He drew attention to the fact that UNEC cooperates with many prestigious universities around the world, implementing dual diploma, exchange and joint diploma programs.
After the rector prof. Tuncay Dogeroglu informed about the educational opportunities of Eskisehir Technical University, the opportunities for cooperation between the two universities were discussed.
Following the discussions,  the agreement was signed on a dual diploma program in «Design» between UNEC and Eskisehir Technical University.