UNEC Dünya İqtisadi Forumunun “Qlobal Risklər Hesabatı 2026”nın rəsmi tərəfdaşı seçilib
Dünya İqtisadi Forumunun (World Economic Forum) hər il Davos zirvəsi ərəfəsində yayımladığı və dünyanın ən mötəbər iqtisadi nəşrlərindən olan Global Risks Report 2026″ hesabatı açıqlanıb.
Qürurla bildiririk ki, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) bu qlobal layihənin ölkəmiz üzrə rəsmi Tərəfdaş İnstitutu (Partner Institute) seçilib.
Hesabatın hazırlanması prosesində UNEC komandası fəal iştirak edərək, ölkəmiz üzrə qlobal risklərin qiymətləndirilməsini həyata keçirib.
UNEC komandasında İqtisadi məsələlər üzrə prorektor Nəsimi İsmayılov, Karyera Mərkəzinin direktoru Sevinc Məcid, Layihələrin İdarəolunması şöbəsinin müdiri Gültac Tahirli, Karyera Mərkəzinin əməkdaşları Ülkər İbrahimli və Aytən Ağayeva təmsil olunublar.

Обнародован отчет «Global Risks Report 2026», ежегодно издаваемый Всемирным экономическим форумом (World Economic Forum) накануне вершины Давоса и являющийся одним из самых авторитетных экономических изданий в мире.
С гордостью сообщаем, что Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) выбран официальным партнером (Partner Institute) этого глобального проекта по нашей стране.
Команда UNEC активно участвовала в процессе подготовки отчета, провела оценку глобальных рисков по нашей стране.
Команду UNEC представляли проректор по экономическим вопросам Насими Исмаилов, директор Центра карьеры Севинж Меджид, руководитель отдела управления проектами Гультадж Тахирли, а также сотрудники Центра карьеры Улкар Ибрагимли и Айтен Агаева.