Bu münasibətlə UNEC-də keçirilən təqdimat mərasimində Elm və innovasiya məsələləri üzrə prorektor, professor Rövnəq Rzayev, “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının müdiri, dosent Tural Nağıyev və Laboratoriyaların işinin təşkili mərkəzinin direktoru, dosent Ramil Sadıqov iştirak ediblər. Tədbirdə hədiyyə olunan mikroskopun rəsmi təqdimatı keçirilib.
Zeiss Primotech mikroskopu “Medeks” şirkətinin mütəxəssisləri tərəfindən UNEC-in Kompozit Materiallar Elmi Tədqiqat Mərkəzinin laboratoriyasında quraşdırılıb və istifadəyə hazır vəziyyətdə təhvil verilib.
Professor Rövnəq Rzayev UNEC adından hər iki şirkətin rəhbərliyinə universitetə göstərdikləri diqqət və dəstəyə görə təşəkkürünü bildirib.
Şirkət nümayəndələri UNEC-in III tədris binasında yaradılmış laboratoriya infrastrukturu ilə də tanış olublar. Görüş zamanı gələcəkdə laborator avadanlıqlarının servis xidmətləri və yeni avadanlıqların alınması ilə bağlı əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.

A presentation ceremony was held at UNEC to mark the occasion, attended by Vice-Rector for Science and Innovation, Professor Rovnag Rzayev; Head of the “Engineering and Applied Sciences” Department, Associate Professor Tural Naghiyev; and Director of the Laboratory Management Center, Associate Professor Ramil Sadigov.
During the event, the microscope was officially presented. It was installed by specialists from “Medeks” in the laboratory of UNEC’s Composite Materials Scientific Research Center and handed over in full working condition.
On behalf of the university, Professor Rzayev expressed gratitude to the leadership of both companies for their attention and support.
Company representatives also toured the laboratory facilities in UNEC’s third academic building. During the meeting, potential future cooperation in equipment servicing and procurement of new laboratory technologies was discussed.