UNEC əməkdaşları Qaziosmanpaşa Universitetində mübadilədə olublar
UNEC-in Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentinin əməkdaşı Pərvin Paşayeva və Qiyabi və Əlavə Təhsil Mərkəzinin əməkdaşı Nazlı Əlibəyli Avropa İttifaqının maliyyələşdirdiyi Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində 16-20 oktyabr tarixlərində Türkiyənin Qaziosmanpaşa Universitetində keçirilən “Beynəlxalq həftə”də iştirak ediblər.
Proqram çərçivəsində UNEC əməkdaşları Qaziosmanpaşa Universitetinin rektoru prof. dr. Fatih Yılmazla, eləcə də “Beynəlxalq həftə”də təmsil olunan Malayziya, İndoneziya, Banqladeş, Mərakeş, Ukrayna, Tunis, Uqanda, Rusiya və Qazaxıstanın ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri ilə görüşlər keçiriblər, universitetlərarası qarşılıqlı əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər.
Universitetlərin tanıtımı zamanı Pərvin Paşayeva UNEC haqqında təqdimatla çıxış edərək, tədris proqramları, tədqiqat mərkəzləri, beynəlxalq reytinq göstəriciləri, mübadilə və ikili diplom proqramı barədə ətraflı məlumat verib.

Сотрудники UNEC прошли обмен опытом в Университете Газиосманпаша
Сотрудница Департамента международного сотрудничества UNEC Парвин Пашаева и сотрудница Центра заочного и дополнительного образования Назлы Алибейли в рамках программы обмена Erasmus+, финансируемой Европейским Союзом, приняли участие в «Международной неделе», которая прошла в турецком университете Газиосманпаша 16-20 октября.
В рамках программы сотрудники UNEC провели встречи с ректором Университета Газиосманпаша, проф. dr. Фатихом Йылмазом, а также с представителями высших учебных заведений Малайзии, Индонезии, Бангладеш, Марокко, Украины, Туниса, Уганды, России и Казахстана, представленных на «Международной неделе», и обсудили возможности межвузовского взаимного сотрудничества.
В ходе продвижения университетов Парвин Пашаева выступила с презентацией об UNEC и подробно рассказала об образовательных программах, исследовательских центрах, международных рейтинговых показателях, программе обмена и двойных дипломах.