UNEC “FutureLab 2016” konfransında təmsil olunub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) “Oikos” beynəlxalq təşkilatının İsveçrədə keçirilən “FutureLab 2016” konfransında təmsil olunub.
Beynəlxalq konfransın məqsədi dünyanın ən savadlı tələbələri ilə dayanıqlı iqtisadiyyat, bərpa olunan enerji və menecment mövzularında innovativ həllər və ideyalar tapmaqdır. Dünyada tələbələr arasında “Dayanıqlı inkişaf” mövzusunda təşkil olunan ən böyük platforma olan “Oikos FutureLab 2016”-da 50-dən çox ölkədən 100-dən artıq tələbə iştirak edib.
“Oikos Baku”nun üzvüləri inglis dilində hazırladıqları UNEC-in tanıtım videoçarxını nümayiş etdiriblər. UNEC-in innovativ infrastrukturu və tələbələr üçün yaradılan imkanları əks etdirilən videoçarxda “Oikos Baku”nun prezidenti, Maliyyə və Mühasibat fakültəsinin IV kurs tələbəsi Hüseyn Hümbətov, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin II kurs tələbələri Nurlan Cahangirli və Fidan Abdullayeva ali təhsil ocağı haqqında məlumat verib, İnnovativ Biznes İnkubator, Maliyyə laboratoriyası, Virtual müəssisə üzrə tanıtım ediblər.
Videoçarx konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olub.
Qeyd: “Oikos” beynəlxalq təşkilatının Bakı nümayəndəliyi 2013-cü ildən fəaliyyət göstərir və 2014-cü ildən fəaliyyətini UNEC-də davam etdirir. Təşkilatın əsas məqsədi iqtisadiyyat və menecment-də dayanıqlığın təşviqidir. Təşkilat universitetdə dayanıqlı iqtisadiyyat, sosial biznes akademiya kimi mövzularda layihə və təlimlər həyata keçirir.

UNEC представлен на конференции “FutureLab 2016”
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) представлен на конференции “FutureLab 2016”, организованной международной организацией “Oikos” в Швейцарии.
Целью международной конференции является находить с самыми грамотными студентами инновационные решения и идеи на темы устойчивой экономики, восстановленной энергетику и менеджмент. В “Oikos FutureLab 2016”, самой большой платформе мира,  организованной среди студентов на тему «Устойчивая экономика», приняли участие свыше 100 студентов из 50 стран.
Члены “Oikos Baku” продемонстрировали подготовленный на английском языке видеоролик UNEC. В видеоролике, отражающем инновационную структуру и созданные для студентов условия, выступили президент “Oikos Baku”, студент IV курса факультета Финансов и бухгалтерии Гусейн Гумбатов, студенты II курса Международной школы экономики Нурлан Джангирли и Фидан Абдуллаева, которые дали информацию о высшем учебном заведении, Инновационном бизнес инкубаторе, Финансовой лаборатории, виртуальном предприятии.
Видеоролик вызвал интерес у участников конференции.
Примечание: Бакинское представительство международной организации “Oikos” оказывает деятельность с 2013 года, а с  2014 года продолжает свою деятельность. Основной целью организации является устойчивый прогресс в экономике и менеджменте.