UNEC GDU ilə yeni əməkdaşliq müqaviləsi imzalayıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Gəncə Dövlət Universiteti (GDU) arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla GDU-nun rektoru, professor Yusif Yusibov arasında imzalanan müqavilədə universitetlər arasında müəllim və tələbə mübadiləsinin həyata keçirilməsi, birgə ikili diplom proqramlarının reallaşdırılması, elmi-tədqiqat işlərinin görülməsi və elmi konfransların təşkili nəzərdə tutulur.
Distant təhsil, elektron universitet modeli, informasiya texnologiyaları sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi, universitetlər arasında anti-plaqiat sahəsində təcrübə mübadiləsinin aparılması da sənəddə öz əksini tapıb.
Danışıqların nəticəsi olaraq, reallaşdırılacaq layihələrə uyğun olaraq mütəmadi işgüzar görüşlər keçiriləcək.
Həyata keçirilən əməkdaşlığın əsas məqsədi UNEC-in region universitetlərilə əlaqələrinin təkmilləşdirilməsi, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin aparılmasıdır.

An Agreement of Cooperation has been signed between Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the Ganja State University (GSU).
The implementation of teaching and student staffs’ exchange, joint dual degree programs, scientific-research works and arrangement of scientific conferences are planned within the document signed by UNEC Rector, Professor Adalat Muradov and Rector of the GSU, Professor Yusif Yusifov.
Expansion of ties in distance education, Electronic University Model, information technologies, exchange of experiences in the field of anti-plagiarism between the universities are reflected in the contract.
As a result of negotiations, regular business meetings targeted in realization of the above mentioned projects will be organized.
The main goal of the cooperation implemented is to improve UNEC’s cooperation with the universities in regions and conduct mutual exchange of experiences.