UNEC GDU ilə yeni əməkdaşliq müqaviləsi imzalayıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Gəncə Dövlət Universiteti (GDU) arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla GDU-nun rektoru, professor Yusif Yusibov arasında imzalanan müqavilədə universitetlər arasında müəllim və tələbə mübadiləsinin həyata keçirilməsi, birgə ikili diplom proqramlarının reallaşdırılması, elmi-tədqiqat işlərinin görülməsi və elmi konfransların təşkili nəzərdə tutulur.
Distant təhsil, elektron universitet modeli, informasiya texnologiyaları sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi, universitetlər arasında anti-plaqiat sahəsində təcrübə mübadiləsinin aparılması da sənəddə öz əksini tapıb.
Danışıqların nəticəsi olaraq, reallaşdırılacaq layihələrə uyğun olaraq mütəmadi işgüzar görüşlər keçiriləcək.
Həyata keçirilən əməkdaşlığın əsas məqsədi UNEC-in region universitetlərilə əlaqələrinin təkmilləşdirilməsi, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin aparılmasıdır.

UNEC подписал новое соглашение сотрудничества с ГГУ
Между Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) и Гянджинским государственным университетом (ГГУ) подписано соглашение сотрудничества.
В документе, подписанном между ректором UNEC, профессором Адалатом Мурадовым и ректором ГГУ, профессором Юсифом Юсибовым предусматривается проведение обмена преподавателями и студентами, реализация совместных программ двойного диплома, выполнение научно-исследовательских работ и организация научных конференций.
В соглашении также нашли отражение дистанционное образование, модель электронного университета, расширение отношений в сфере информационных технологий, проведение обмена опытом между университетами в сфере антиплагиата.
В результат переговоров в целях реализации указанных проектов было принято решение о постоянном  проведении  деловых встреч.
Основной целью осуществляемого сотрудничества является совершенствование отношений UNEC с региональными университетами, проведение взаимного обмена опытом.