UNEC ilə Almaniya universiteti arasında tədqiqatla bağlı memorandum imzalanıb
UNEC-in Tədqiqat mərkəzlərinin işinin əlaqələndirilməsi və təşkili şöbəsinin müdiri Rəna Hüseynova, Daxili audit şöbəsinin müdiri Rəşad Muradov və rektorun referenti Günel Əhmədova işgüzar səfər çərçivəsində Almaniyanın Anhalt Tətbiqi Elmlər Universitetində olublar.
Nümayəndə heyəti universitetin prezidenti professor Jörg Bagdahn və Logistika Menecment Proqramının direktoru professor Markus Holz ilə görüşüblər, UNEC-in infrastrukturu, həyata keçirilən yerli və beynəlxalq layihələr və proqramlar barədə geniş məlumat veriblər. Görüş zamanı müəllim, tələbə mübadiləsi, birgə magistr və bakalavr proqramları, nəşrlər və digər məsələlər barədə müzakirələr aparılıb.
Görüşün nəticəsi olaraq hər iki universitet arasında yeni memorandum imzalanıb, Azərbaycan-Alman Enerji Beynəlxalq Tədqiqat Mərkəzinin yaradılması barədə razılıq əldə edilib.

Директор Отдела координации и организации исследовательских центров UNEC Рена Гусейнова, начальник отдела внутреннего аудита Рашад Мурадов и референт ректора Гюнель Ахмедова в рамках деловой поездки посетили Университет прикладных наук Германии в Анхальте.
Делегация встретилась с президентом университета профессором Йоргом Багданом и директором программы Логистики менеджмента с профессором Маркусом Хольцем и дала обширную информацию об инфраструктуре UNEC, реализованных местных и международных проектах и программах. В ходе встречи были обсуждены вопросы обмена преподавателями и студентами, совместных магистерских и бакалаврских программ, публикаций и другие вопросы.
По итогам встречи между двумя университетами был подписан новый меморандум, а также достигнута договоренность о создании Азербайджано-германского международного энергетического исследовательского центра.