UNEC ilə İslam İnkişaf Bankı arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
İslam İnkişaf Bankının (İİB) Azərbaycan, Albaniya və Əfqanıstan üzrə regional meneceri Fərid Xanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub.
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradovla keçirilən görüşdə İİB ilə əməkdaşlıq perspektivləri, o cümlədən, universitetin müəllim və tələbə heyətinin xarici universitetlərlə mübadilə proqramlarında iştirakının artırılması, tələbələrin təqaüd proqramı ilə təhsil alması, həmçinin, distant təhsil proqramlarının təkmilləşdirilməsi, xarici universitetlərlə əməkdaşlıq çərçivəsində yeni tədris proqramlarının yaradılması məsələləri müzakirə edilib.
Görüşdə hər iki tərəf gələcək əməkdaşlıq çərçivəsində görüləcək işlərin həm tərəflər, həm də cəmiyyət üçün böyük fayda verəcəyinə əminliyini vurğulayıb.

Opportunities for cooperation between UNEC and the Islamic Development Bank are discussed
A delegation led by Farid Khan, Regional Manager of the Islamic Development Bank (IDB) for Azerbaijan, Albania and Afghanistan, visited UNEC.
During the meeting with UNEC Rector Professor Adalat Muradov, the prospects of cooperation with the IDB, including increasing the participation of university teachers and students in exchange programs with foreign universities, scholarships for students, as well as improving distance education programs, creation of new curricula in cooperation with foreign universities were discussed.
At the meeting, both sides expressed confidence that the work to be done in the framework of future cooperation will be of great benefit to both parties and society.