UNEC ilə İslam İnkişaf Bankı arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
İslam İnkişaf Bankının (İİB) Azərbaycan, Albaniya və Əfqanıstan üzrə regional meneceri Fərid Xanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub.
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradovla keçirilən görüşdə İİB ilə əməkdaşlıq perspektivləri, o cümlədən, universitetin müəllim və tələbə heyətinin xarici universitetlərlə mübadilə proqramlarında iştirakının artırılması, tələbələrin təqaüd proqramı ilə təhsil alması, həmçinin, distant təhsil proqramlarının təkmilləşdirilməsi, xarici universitetlərlə əməkdaşlıq çərçivəsində yeni tədris proqramlarının yaradılması məsələləri müzakirə edilib.
Görüşdə hər iki tərəf gələcək əməkdaşlıq çərçivəsində görüləcək işlərin həm tərəflər, həm də cəmiyyət üçün böyük fayda verəcəyinə əminliyini vurğulayıb.

Обсуждены возможности сотрудничества UNEC с Исламским банком развития
Делегация во главе с региональным менеджером Исламского банка развития (ИБР) по Азербайджану, Албании и Афганистану с Фаридом Ханом посетила UNEC.
На встрече с ректором UNEC профессором Адалатом Мурадовым обсуждались перспективы сотрудничества с ИБР, в том числе вопросы повышения участия преподавателей и студентов университета в программах обмена с зарубежными университетами, получения студентами образования по стипендиальной программе, также в рамках совершенствования дистанционной программы образования сотрудничество в зарубежных университетах, разработка новых учебных программ.
На встрече каждая из сторон выразила уверенность в том, что работы, проведенные в рамках будущего сотрудничества, принесут большую пользу как сторонам, так и обществу.