UNEC ilə İstanbul Aydın Universiteti inklüziv təhsillə bağlı birgə layihələr həyata keçirəcək
Tələbələrlə iş üzrə mərkəzin direktoru Xalidə Yusifova, İnklüziv təhsil mərkəzinin direktoru Sevinc Məhsimova və İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin müdiri Elnarə Məmmədova İstanbul Aydın Universitetində olublar.
UNEC-in nümayəndə heyəti İstanbul Universitetinin Sosial bölümlər fakültəsinin dekanı və Əngəlli tələbələrlə iş mərkəzinin rəhbəri ilə görüşüb. Görüşdə hər iki universitet arasında mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Müəllim-tələbə mübadiləsi, birgə tədbirlər və konfransların təşkili, inklüziv təhsillə bağlı layihələrin reallaşdırılması, birgə elmi məqalələrin və kitabların çap olunması və s. istiqamətlərdə əməkdaşlıqla bağlı razılıq əldə olunub.
Səfər çərçivəsində UNEC nümayəndələri universitetin kitabxanası ilə də tanış olublar. UNEC və İstanbul Aydın Universitetinin elektron kitabxana resurslarına əlçatanlığın, eləcə də elmi araşdırmalar və tədris materiallarına ortaq çıxışın təmin olunması ilə bağlı ilkin razılaşmalar olub.
UNEC-in nümayəndələri İstanbul Aydın Universitetinin təhsil infrastrukturu, tələbələr üçün yaradılan şərait və müxtəlif sosial layihələrlə də tanış olublar.

Директор центра по работе со студентами Халида Юсифова, директор Центра инклюзивного образования Севиндж Махсимова и заведующая отделом по связям с общественностью Эльнара Мамедова посетили Стамбульский университет Айдын.
Делегация UNEC встретилась с деканом факультета социальных наук Стамбульского университета и руководителем Центра по работе со студентами-инвалидами. В ходе встречи состоялся обмен мнениями о возможных направлениях сотрудничества между двумя университетами. Достигнута договоренность по вопросам обмена преподавателями и студентами, организации совместных мероприятий и конференций, реализации проектов, связанных с инклюзивным образованием, публикации совместных научных статей и книг и в других направлениях.
В рамках визита делегация UNEC ознакомилась с библиотекой университета. Была договоренность в связи с доступом к ресурсам электронной библиотеки UNEC и Стамбульского университета Айдын, а также обеспечения совместного доступа к научным исследованиям и учебным материалам.
Представители UNEC ознакомились с образовательной инфраструктурой Стамбульского университета Айдын, условиями, созданными для студентов, а также различными социальными проектами.