UNEC ilə Milli Depozit Mərkəzi arasında yeni əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Milli Depozit Mərkəzi (MDM) arasında əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb.
Əməkdaşlıq mərasimində çıxış edən UNEC rektoru professor Ədalət Muradov mərkəzin nümayəndələrinə, universitetin 95 illiyi ərəfəsində UNEC-in beynəlxalq sferada qazandığı uğurlar, eləcə də  təhsil imkanlarından və bu istiqamətdə atılan addımlar həmçinin, universitetin gələcək  layihələri haqqında ətraflı məlumat verib.
Milli Depozit Mərkəzinin İdarə Heyətinin sədri Ağahüseyn Xudaverdiyev məzunu olduğu universitetdə olmaqdan məmnunluq duyduğunu bildirib. O, rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyəti və həyata keçirdiyi yeni layihələr barədə məlumat verib. A.Xudaverdiyev çıxışında Mərkəzin əməkdaşlarının 37 faizinin universitetin məzunları olduğunu diqqətə çatdırıb. İmzalanan memorandumun iki qurum arasında əməkdaşlığın genişlənməsinə, əmək bazarının yüksəkixtisaslı kadrlarla təmin olunmasına böyük töhfə olacağını bildirib.
Görüşdə universitet tərəfindən irəli sürülən layihələrə birgə dəstəyin verilməsi, məzunların əmək bazarına inteqrasiyası, MDM əməkdaşları tərəfindən Azərbaycanın kapital bazarları, emitentlər və investisiya şirkətlərinin münasibətləri kimi məsələlər öz həllini tapıb.

A New Cooperation Memorandum Signed Between UNEC and the National Depository Center
A memorandum of cooperation has been signed between Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the National Depository Center (NDC).
Speaking at the signing ceremony, UNEC Rector Professor Adalat Muradov provided detailed information to the Center’s representatives about UNEC’s achievements on the international stage on the occasion of its 95th anniversary, its educational opportunities, the steps taken in this direction, and the university’s future projects.
Chairman of the Management Board of the National Depository Center, Aghahuseyn Khudaverdiyev, expressed his satisfaction at being at the university from which he graduated. He spoke about the activities of the organization he leads and the new projects being implemented. In his speech, Mr. Khudaverdiyev emphasized that 37 percent of the Center’s employees are UNEC graduates. He noted that the memorandum would significantly contribute to the expansion of cooperation between the two institutions and to the provision of the labor market with highly qualified personnel.
During the meeting, issues such as joint support for the projects proposed by the university, the integration of graduates into the labor market, and cooperation in areas such as Azerbaijan’s capital markets, issuers, and investment companies by NDC employees were addressed.