UNEC ilə “Naxçıvan” Universiteti arasında tələbə mübadiləsinə start verilib
“Naxçıvan” Universitetinin rektoru dosent Anar Kazımovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradovun iştirakı ilə keçirilən görüşdə universitetlər arasında bu ilin aprel ayında imzalanmış əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində görülən işlər müzakirə olunub. “Naxçıvan” Universitetinin müəllim və tələbə heyətinin UNEC-in e-kitabxanasından istifadəsinin təmin olunduğu, “E-Views əsaslı Ekonometrika” fənni üzrə təlim proqramında “Naxçıvan” Universitetinin 5 əməkdaşının uğurla iştirak etdiyi bildirilib. Yaz semestindən isə tələbə mübadiləsinə start veriləcəyi qeyd olunub.
Rektor dos.Anar Kazımov UNEC-in beynəlxalq reytinqlərdə dünya universitetləri ilə bır sırada dayanmasından qürur duyduğunu ifadə edərək, bu ali təhsil ocağının təcrübəsinin “Naxçıvan” Universitetinə böyük töhfələr qazandıracağından əminliyini bildirib.

29 DECEMBER 2023 | VIEWS:
The delegation led by the rector of “Nakhchivan” University, Associate Professor Anar Kazimov, has visited UNEC.
In the meeting held with the participation of UNEC Rector Professor Adalat Muradov, the works carried out within the framework of the cooperation agreement signed between the universities in April of this year were discussed. It was reported that the academic staff of “Nakhchivan” University were provided with the use of the e-library of UNEC, and 5 employees of “Nakhchivan” University successfully participated in the training program on “E-Views-based Econometrics”. It was mentioned that the student exchange will start in the spring semester.
Rector Assoc. Professor Anar Kazimov expressed his pride that UNEC stands in line with world universities in international rankings, and expressed confidence that the experience of this higher education institution will bring great contributions to “Nakhchivan” University.