UNEC ilə Özbəkistanın Bank-Maliyyə Akademiyası arasında memorandum imzalanıb
UNEC rektoru professor Ədalət Muradovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Özbəkistanın Bank-Maliyyə Akademiyasında (BMA) olub.
BMA-nın rektoru professor Elmurod Hoshimov ilə görüşdə ali təhsilin üzləşdiyi qlobal çağırışlar, klassik universitet modelinin gələcək perspektivləri və təhsilin rəqəmsallaşmasının yaratdığı imkanlar ətrafında maraqlı müzakirələr aparılıb. Müzakirələrin sonunda UNEC və BMA arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi məqsədilə memorandum imzalanıb.
Səfər çərçivəsində UNEC rektoru professor Ədalət Muradov BMA-nın Xatirə Kitabına öz ürək sözlərini də yazıb.

Между UNEC и Банковско-финансовой академией Узбекистана подписан меморандум
Делегация, возглавляемая ректором UNEC профессором Адалатом Мурадовым, побывала в Банковско-финансовой академии (БФА) Узбекистана.
На встрече с ректором БФА, профессором Эльмуродом Хошимовым состоялись интересные дискуссии о глобальных вызовах, стоящих перед высшим образованием, дальнейших перспективах классической университетской модели и возможностях, создаваемых цифровизацией образования. По итогам обсуждений был подписан меморандум о расширении сотрудничества между UNEC и BФA.
В рамках визита ректор UNEC профессор Адалат Мурадов записал свои теплые пожелания в памятной книге БФА.