Bu məqsədlə Özbəkistanın Səmərqənd İqtisadiyyat və Xidmət Universitetinin rektoru, professor Muhiddin Egamberdiyeviç Pulatovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub. Görüşdə UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov, universitetin müvafiq struktur rəhbərləri və özbəkistanlı nümayəndələr iştirak ediblər.
Görüş zamanı iki universitet arasında mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunub. Professor Ədalət Muradov UNEC-in Özbəkistan ali təhsil müəssisələri ilə artıq sıx tərəfdaşlıq münasibətlərinin mövcud olduğunu vurğulayıb. O bildirib ki, hazırda UNEC və Daşkənd Dövlət İqtisad Universiteti arasında MBA proqramı üzrə ikili diplom layihəsi uğurla həyata keçirilir.
Tərəflər arasında keçirilən müzakirələrdə müəllim və tələbə mübadiləsi, birgə elmi məqalə və kitabların nəşri, elektron kitabxana resurslarının paylaşımı, süni intellekt sahəsində ortaq layihələrin hazırlanması, həmçinin birgə elmi konfransların təşkili əsas əməkdaşlıq istiqamətləri kimi önə çəkilib.
Görüşün sonunda UNEC ilə Səmərqənd İqtisadiyyat və Xidmət Universiteti arasında əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb.

To this end, a delegation led by professor Muhiddin Egamberdiyevich Pulatov, rector of Samarkand University of Economics and Service, visited UNEC. The meeting was attended by UNEC rector professor Adalat Muradov, relevant university department heads, and the Uzbek delegation.
During the meeting, potential areas of collaboration between the two universities were discussed. Professor Adalat Muradov emphasized that UNEC already maintains close partnership relations with higher education institutions in Uzbekistan. He noted that the dual-degree MBA program between UNEC and Tashkent State University of Economics is currently being successfully implemented.
The discussions highlighted key areas of cooperation, including faculty and student exchanges, joint publication of scientific articles and books, sharing of electronic library resources, development of joint projects in the field of artificial intelligence, and organization of joint scientific conferences.
The meeting concluded with the signing of a memorandum of cooperation between UNEC and Samarkand University of Economics and Service.