UNEC-in 26 tələbəsi Future17 proqramının rəsmi sertifikatını qazanıb
BMT-nin Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri (SDGs) çərçivəsində QS reytinq şirkəti və Böyük Britaniyanın Exeter Universiteti tərəfindən birgə təşkil olunan ali təhsil, sənaye və əmək bazarı arasında əməkdaşlığı təşviq edən beynəlxalq Future17 proqramının 8-ci sessiyası başa çatıb.
UNEC-in tərəfdaş universitet kimi təmsil olunduğu sessiyada BƏƏ, Yeni Zelandiya, Qazaxıstan və digər ölkələrin ali təhsil müəssisələrindən ümumilikdə 160 tələbə iştirak edib. Onlardan 27 nəfəri UNEC-in tələbələri olub.
Future17 proqramı çərçivəsində tələbələr Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinə uyğun müxtəlif beynəlxalq layihələrdə iştirak ediblər. UNEC-dən 6 mentor tələbələrə metodiki və praktiki dəstək göstərib. Proqramın sonunda UNEC-i təmsil edən 27 tələbədən 26 nəfəri layihəni uğurla başa vuraraq QS tərəfindən rəsmi Future17 sertifikatını qazanıb.
Proqramı uğurla bitirən iştirakçıların 23 nəfəri Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE), 3 nəfəri isə Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsinin tələbəsidir.

26 студентов UNEC получили официальные сертификаты по программе Future17
Завершилась 8-я сессия международной программы «Future17», организованной совместно рейтинговой компанией QS и Университетом Эксетера в Великобритании, которая способствует сотрудничеству между высшим образованием, промышленностью и рынком труда в рамках Целей устойчивого развития (SDGs) ООН.
В сессии, где UNEC был представлен в качестве университета-партнера,  приняли участие в общей сложности 160 студентов из высших учебных заведений ОАЭ, Новой Зеландии, Казахстана и других стран. Из них 27 являлисьстудентами UNEC.
В рамках программы «Future17» студенты участвовали в различных международных проектах, соответствующих Целям устойчивого развития. 6 менторов из UNEC оказывали студентам методическую и практическую поддержку. По завершении программы 26 из 27 студентов, представлявших UNEC, успешно завершили проект и получили официальный сертификат «Future17» от QS.
Из числа участников, успешно завершивших программу, 23 являются студентами Международной школы экономики (ISE), а 3 — студентами факультета цифровой экономики.