UNEC-in 95 illiik yubileyinə həsr olunan TEDx konfransı keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) 95 illik yubileyinə həsr olunan TEDxUNEC konfransı keçirilib.
UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatının (İGT) təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə keçirilən TEDx-in açılışında çıxış edən UNEC-in 4-cü kurs tələbəsi, İGT sədri Samir İsmayılzadə tədbirin spikerlərinin müxtəlif sahələr üzrə ölkənin tanınmış mütəxəssisləri olduğunu bildirib. O, tədbirin universitetin 95 illik yubileyinə həsr edilməsinin xüsusi əhəmiyyət daşıdığını qeyd edərək, iştirakçılara uğurlar arzulayıb.
Sonra rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müşaviri Rəşad Bayramov, idarəetmə üzrə konsultant Elşən Bədirxanov, psixoloq Nizami Orucov, PAŞA Holdinqin PR və kommunikasiya meneceri Aytac Muxtarzadə, marketinq üzrə ekspert Göktuğ Sarı, Paşa Malls-un insan resursları meneceri Vüqar Cəfərov, “Saxara” gözəllik salonlarının təsisçisi Sərxan Qulamlı və elmi-kütləvi bloger Vüsal Yusifli cəmiyyət, xüsusilə də gənclər üçün aktual olan mövzularda çıxış ediblər. Spikerlərin TEDx-də paylaşdıqları uğur hekayələri, motivasiyaedici çıxışları və fikirləri iştirakçılar tərəfindən böyük alqışlarla və maraqla qarşılanıb.

11 MARCH 2025 | VIEWS:
A TEDxUNEC conference, dedicated to the 95th anniversary of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), has been held.
The event was organized on the initiative of the UNEC Innovative Youth Organization (IYO). In his opening speech, Samir Ismayilzada, a 4th-year student of UNEC and Chair of the IYO, emphasized that the event’s speakers were renowned professionals representing various fields in the country. He also highlighted the significance of dedicating the event to the university’s 95th anniversary and wished success to the participants.
The conference featured speeches by Rashad Bayramov, Advisor to the Minister of Digital Development and Transport; Elshan Bedirkhanov, Management Consultant; Nizami Orujov, Psychologist; Aytaj Muxtarzada, PR and Communications Manager at PASHA Holding; Goktugh Sari, Marketing Expert; Vugar Jafarov, Human Resources Manager at Pasha Malls; Sarkhan Gulamli, Founder of “Saxara” Beauty Salons; and Vusal Yusifli, Science and Popular Blogger. The speakers addressed topics of current relevance, particularly for the youth, sharing inspiring success stories and motivational insights, which were met with great interest and applause from the audience.