UNEC-in 95 illiik yubileyinə həsr olunan TEDx konfransı keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) 95 illik yubileyinə həsr olunan TEDxUNEC konfransı keçirilib.
UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatının (İGT) təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə keçirilən TEDx-in açılışında çıxış edən UNEC-in 4-cü kurs tələbəsi, İGT sədri Samir İsmayılzadə tədbirin spikerlərinin müxtəlif sahələr üzrə ölkənin tanınmış mütəxəssisləri olduğunu bildirib. O, tədbirin universitetin 95 illik yubileyinə həsr edilməsinin xüsusi əhəmiyyət daşıdığını qeyd edərək, iştirakçılara uğurlar arzulayıb.
Sonra rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müşaviri Rəşad Bayramov, idarəetmə üzrə konsultant Elşən Bədirxanov, psixoloq Nizami Orucov, PAŞA Holdinqin PR və kommunikasiya meneceri Aytac Muxtarzadə, marketinq üzrə ekspert Göktuğ Sarı, Paşa Malls-un insan resursları meneceri Vüqar Cəfərov, “Saxara” gözəllik salonlarının təsisçisi Sərxan Qulamlı və elmi-kütləvi bloger Vüsal Yusifli cəmiyyət, xüsusilə də gənclər üçün aktual olan mövzularda çıxış ediblər. Spikerlərin TEDx-də paylaşdıqları uğur hekayələri, motivasiyaedici çıxışları və fikirləri iştirakçılar tərəfindən böyük alqışlarla və maraqla qarşılanıb.

Состоялась конференция TEDx, посвященная 95-летию UNEC
Состоялась конференция TEDxUNEC, посвященная 95-летию Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
Выступивший на открытии TEDx, состоявшейся по инициативе и организационной поддержке Инновационной молодежной организации (ИМО) UNEC, студент 4 курса  UNEC, председатель ИМО Самир Исмаилзаде отметил, что спикерами мероприятия являются известные специалисты страны в различных областях. Он отметил, что мероприятие, посвященное 95-летию университета, имеет важное значение и пожелал участникам успехов.
Затем советник министра цифрового развития и транспорта Рашад Байрамов, консультант по вопросам управления Эльшан Бадирханов, психолог Низами Оруджев, менеджер по связям с общественностью и коммуникациям PASHA Holding Айтадж Мухтарзаден, эксперт по маркетингу Гёктуг Сари, менеджер по человеческим ресурсам  Pasha Malls Вугар Джафаров, основатель салонов красоты «Сахара» Сархан Гуламлы и научный блогер Вусал Юсифли выступили по темам, которые актуальны для общества, особенно для молодежи. Истории успеха, мотивационные речи и идеи, которыми поделились спикеры в TEDx, были встречены участниками  бурными аплодисментами и большим интересом.