UNEC-in 95 illik yubileyi çərçivəsində ISE məzunları ilə görüş keçirilib
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE) məzunu, “Parlaq İnkişafa Körpü” layihəsinin həmtəsisçisi Mirələm Əkbərli və layihənin komanda üzvləri ISE tələbələri ilə görüşüblər.
Məzunu olduğu fakültənin tələbələri ilə görüşən Mirələm Əkbərli tələbəlik dövrünün yaddaqalan xatirələrini, eləcə də uğur hekayəsini onlarla bölüşüb. Layihənin digər üzvləri də tələbələrə karyera yolunda qarşılaşdıqları çətinliklərdən və onların həlli yollarından danışıblar.
Görüşdə tələbələrə layihə barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, layihənin əsas istiqamətlərindən biri fərdi mentorluqdur və tələbələrə karyera planlaşdırması, yumşaq bacarıqların inkişafı və ingilis dili öyrənilməsi sahəsində dəstək göstərilir. Layihə iştirakçıları müxtəlif sahələrdə uğur qazanmış peşəkarlarla bir araya gələrək, bilik və təcrübələrini paylaşırlar, həmçinin, fərdi mentorluq vasitəsilə onların inkişafına dəstək olurlar.

В рамках 95-летия UNEC состоялась встреча с выпускниками ISE
Выпускник Международной школы экономики (ISE) UNEC, соучредитель проекта «Мост к светлому развитию» Миралам Акберлы и члены команды проекта встретились со студентами ISE.
Миралам Акберлы, встретившийся со студентами факультета, который он окончил, поделился с ними памятными воспоминаниями о своих студенческих годах, а также историей своего успеха. Другие участники проекта также рассказали студентам о трудностях, с которыми они столкнулись на карьерном пути, и способах их решения.
На встрече студентам была дана подробная информация о проекте. Отмечалось, что одним из основных направлений проекта является индивидуальное наставничество и оказание поддержки студентам в планировании карьеры, развитии мягких навыков и изучении английского языка. Участники проекта встречаясь с успешными профессионалами в различных областях, делятся своими знаниями и опытом, а также поддерживают их развитие посредством индивидуального наставничества.
Встреча, в которой с большим интересом присутствовали студенты, завершилась дискуссиями в формате «networking».