UNEC-in əcnəbi tələbələri: “Mən Azərbaycanı tanıyıram”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) əcnəbi tələbələri arasında “Mən Azərbaycanı tanıyıram” adlı intellektual yarışın daxili seçim turu keçirilib.
Yarışma Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının təşkilatı dəstəyi və UNEC-in Tələbə Gənclər Təşkilatının vasitəçiliyi ilə keçirilib.
Yarışmanın sualları Azərbaycanın tarixi, mədəniyyəti, coğrafiyası və adət-ənənələri mövzusunda olub. Əcnəbi tələbələr Azərbaycan haqqında ətraflı məlumat veriblər, Azərbaycan dili biliklərini nümayış etdiriblər. Həmçinin Azərbaycanın adət-ənənələri, milli bayramları, milli dəyərləri haqqında sualları cavablandırıblar.

Internal selection round of the intellectual competition “I know Azerbaijan” was held among the international students of Azerbaijan State University of Economics.
Competition was mediated by the UNEC Student Youth Organization, supported by the Union of the Student Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan; the financial support was provided by the Youths’ Fund under the President of the Republic of Azerbaijan.
The questions of the contest were on Azerbaijan history, culture, geography and traditions. Foreign students delivered detailed information about Azerbaijan; demonstrated their skills in Azerbaijani. They also answered questions about the habits, customs and national values of Azerbaijan.