UNEC-in əcnəbi tələbələri: “Mən Azərbaycanı tanıyıram”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) əcnəbi tələbələri arasında “Mən Azərbaycanı tanıyıram” adlı intellektual yarışın daxili seçim turu keçirilib.
Yarışma Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının təşkilatı dəstəyi və UNEC-in Tələbə Gənclər Təşkilatının vasitəçiliyi ilə keçirilib.
Yarışmanın sualları Azərbaycanın tarixi, mədəniyyəti, coğrafiyası və adət-ənənələri mövzusunda olub. Əcnəbi tələbələr Azərbaycan haqqında ətraflı məlumat veriblər, Azərbaycan dili biliklərini nümayış etdiriblər. Həmçinin Azərbaycanın adət-ənənələri, milli bayramları, milli dəyərləri haqqında sualları cavablandırıblar.

Иностранные студенты UNEC: “Я знаю Азербайджан”
Между иностранными студентами Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) проведено внутреннее выборочное интеллектуальное соревнование на тему «Я знаю Азербайджан».
Соревнование проведено при финансовой поддержке Фонда молодежи при Президенте Азербайджанской Республики, организационной поддержке Союза молодежных студенческих организаций Азербайджана и Студенческой молодежной организации UNEC.
Вопросы соревнования касались истории, культуры, географии и традиций Азербайджана. Иностранные студенты дали подробную информацию об Азербайджане. Продемонстрировали знание азербайджанского языка. Также они ответили на вопросы, касающиеся традиций, национальных праздников, национальных ценностей  Азербайджана.