UNEC-in müəllimləri Macarıstanın Miskolc Universitetində qonaq olublar
UNEC-in İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı Elçin Eyvazov, UNEC Qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev və UNEC Biznes Məktəbinin direktor müavini Vüsal Kərimli Macarıstanın Miskolc şəhərində yerləşən Miskolc Universitetində qonaq olublar.
Görüşdə Miskolc Universitetinin Ümumi və elmi işlər üzrə prorektoru prof. Peter Szücs, İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı prof. Mariann Verbes Samosi, həmin fakültənin dekan müavini Dr. Szabolcs Nagy, Beynəxalq Əlaqələr və Erasmus+ ofisinin rəhbəri Kristina Szoke və universitetin digər əməkdaşları iştirak ediblər.
Görüş zamanı UNEC-in nümayəndə heyəti universitetdə son illərdə əldə etdiyi nailiyyətlər haqqında təqdimat çıxış ediblər. Miskolc Universitetinin əməkdaşları UNEC-in qazandığı uğurları, nailiyyətləri yüksək təqdir edərək, bir sıra məsələlərdə, xüsusilə tədrisin elektronlaşdırılması ilə bağlı təcrübənin öyrənilməsində maraqlı olduqlarını bildiriblər. İki universitet arasında əməkdaşlığın real istiqamətlərinin müzakirəsi və həyata keçirilməsi, ikili diplom proqramlarının reallaşdırılması, tələbə və müəllim mübadiləsi həmçinin mövcud əlaqələrin gücləndirilməsi, beynəlxalq reytinqlərdə irəliləməklə bağlı birgə fəaliyyətin qurulmasını müzakirə ediblər.
UNEC-in əməkdaşları Miskolc Universitetində tələbələr qarşısında “Dövlətin iqtisadi siyasəti”, “Beynəlxalq iqtisadiyyat”, “Ali təhsildə beynəlmiləlləşmə” mövzularında məruzə ilə çıxış ediblər.
Qeyd edək ki, Miskolc Universiteti Macarıstanın köklü universitetərindəndir, əsası 1735-ci ildə qoyulmuş Selmec Academy-nin bazasında yaradılmışdır. İqtisadyönümlü universitetdə 11 mindən çox tələbə təhsil alır. Universitet Mexaniki mühəndislik ixtisasları üzrə dünya reytinqlərində ilk 500-lükdə qərarlaşmışdır.

Преподаватели UNEC стали гостями Университета Мишкольца Венгрии
Делегация Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) находится с деловой поездкой в Венгрии.
Декан факультета Экономики и управления UNEC Эльчин Эйвазов, директор Центра заочного и дополнительного образования UNEC Сабухи Танривердиев и заместитель директора Школы бизнеса UNEC Вусал Керимли посетили Университет Мишкольца в городе Мишкольце, Венгрия.
На встрече приняли участие проректор по общим и научным вопросам университета Мишкольца проф. Петер Шуч, декан факультета Экономики проф. Марианн Вербес Самоси, заместитель декана этого факультета Др.Сабольч Надь, руководитель отдела Международных отношений и офиса Erasmus+ Кристина Соке и другие сотрудники университета.
В ходе встречи делегация UNEC провела презентацию о достижениях университета за последние годы. Сотрудники Университета Мишкольца высоко оценив успехи и достижения UNEC, выразили заинтересованность в изучении опыта по ряду вопросов, в частности, по электронизации образования. Обсуждались вопросы осуществления реальных направлений сотрудничества двух университетов, реализации программ двойных дипломов, обмена студентами и преподавателями, а также укрепление существующих связей, налаживание совместной деятельности, связанной с продвижением в международных рейтингах.
Сотрудники UNEC выступили перед студентами университета Мишкольца по темам «Экономическая политика государства», «Международная экономика», «Интернализация в высшем образовании».
Следует отметить, что Университет Мишкольца один из старейших университетов Венгрии, основанный на базе Сельмецкой академии, основанной в 1735 году. В университете экономического профиля обучаются более 11 тысяч студентов. Университет по специальностям Механической инженерии входит в число 500 лучших мировых рейтингов.