UNEC-in professor-müəllim heyəti Beynəlxalq Elmi-Praktiki Konfransda  iştirak edib
UNEC-in professor-müəllim heyəti 08 aprel 2017-ci il Turizm və Menecment Universitetində təşkil olunan “Turizm və rekreasiya XXI əsrdə:  problemlər və perspektivlər” mövzusunda III Beynəlxalq Elmi-Praktiki Konfransda iştirak etmişlər. Konfransda “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi”, “Ətraf mühitin mühafizəsi və iqtisadiyyatı”, “Standartlaşma və sertifikasiya” kafedralarının əməkdaşlarının müxtəlif mövzular üzrə çıxışları konfrans iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılanmışdır.“Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrasının müəllimi Yalçın Köçərli plenar iclasda “Turizmdə ümumi keyfiyyətin idarə edilməsi” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Turizm və Menecment Universitetinin rektor səlahiyyətlərini icra edən dos. Eldar Aslanov UNEC-in professor-müəllim heyətinə Beynəlxalq Konfransda geniş tərkibdə iştirakına və təqdim etdikləri məruzələrə görə  təşəkkürünü bildirib. KonfransdaUNEC kollektivinin Turizm və Menecment Universitetində tədris və elmi-tədqiqt prosesində aktiv iştirakı xüsusilə qeyd olunmuşdur

Профессорско-преподавательский состав UNEC принял участие в Международной научно-практической конференции
Профессорско-преподавательский состав UNEC принял участие в III Международной научно-практической конференции, состоявшейся 8 апреля 2017 года в Университете туризма и менеджмента на тему «Туризм и рекреация в XXI веке: проблемы и перспективы». Участниками конференции с большим интересом были заслушаны выступления на различные темы сотрудников кафедр «Экономика и управление социальной сферой», «Охрана и экономика окружающей среды», «Стандартизация и сертификация». Преподаватель кафедры «Экономика и управление социальной сферой» Ялчын Кёчарли в пленарном заседании выступил с докладом на тему «Управление общим качеством в туризме».
Исполняющий обязанности ректора Университета туризма и менеджмента доцент Эльдар Асланов выразил глубокую благодарность профессорско-преподавательскому составу UNEC за участие в широком составе в Международной конференции и представленные доклады. На конференции было особо отмечено активное участие коллектива UNEC в учебном и научно-исследовательском процессе Университета туризма и менеджмента.