UNEC-in professor-müəllim heyəti üçün təlimlərə start verilir
İyunun 22-dən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) rektorunun “Elektron Universitet Modeli”nin tətbiqinin təkmilləşdirilməsi haqqında müvafiq əmrinə əsasən universitetin professor-müəllim heyəti üçün “Elektron Universitet Modeli”nin tətbiqinə dair təlimlər təşkil ediləcək. Təlimlər iyulun 8-dək davam edəcək. Təlimin əsas məqsədi professor-müəllim heyətinə “EDUMAN” elektron universitet proqramı təminatından istifadə üçün zəruri bilik və bacarıqların mənimsədilməsidir.
Təlim aşağıdakı qrafik üzrə keçiriləcək:
I tədris binasındakı kafedralar üzrə – 22.06.2016-24.06. 2016 tarixlərində;
II tədris binasındakı kafedralar üzrə – 27.06.2016-05.07. 2016 tarixlərində;
IV tədris binasındakı kafedralar üzrə – 06.07.2016-08.07. 2016 tarixlərində.
2016/2017-ci tədris ilindən etibarən “Elektron Universitet Modeli”nin bütün universitet üzrə tətbiq olunacağı nəzərə alınaraq bütün müəllimlərin iştirakı məqsədə uyğundur.

Для профессорско-преподавательского состава UNEC дается старт тренингам
Согласно соответствующему приказу ректора UNEC о совершенствовании применения «Электронной модели университета» с 22 июня 2016 года для профессорско-преподавательского состава университета будут организованы тренинги по применению «Электронной модели университета». Тренинги продолжатся до 8 июля. Основной целью тренинга является усвоение профессорско-преподавательским составом знаний и способностей для  пользования электронной  университетской программой обеспечения “EDUMAN”.
Тренинги состоятся по следующему графику:
Тренинги по кафедрам I учебного корпуса 22.06.2016-24.06. 2016 года;
Тренинги по кафедрам II учебного корпуса 27.06.2016-05.07. 2016 года;
Тренинги по кафедрам IV учебного корпуса  06.07.2016-08.07. 2016 года.
С 2016/17 учебного года предусматривая применение «Электронной модели университета»во всех учебных корпусах,  целесообразно присутствие всех преподавателей.