UNEC-in professor-müəllim heyəti üçün təlimlərə start verilir
İyunun 22-dən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) rektorunun “Elektron Universitet Modeli”nin tətbiqinin təkmilləşdirilməsi haqqında müvafiq əmrinə əsasən universitetin professor-müəllim heyəti üçün “Elektron Universitet Modeli”nin tətbiqinə dair təlimlər təşkil ediləcək. Təlimlər iyulun 8-dək davam edəcək. Təlimin əsas məqsədi professor-müəllim heyətinə “EDUMAN” elektron universitet proqramı təminatından istifadə üçün zəruri bilik və bacarıqların mənimsədilməsidir.
Təlim aşağıdakı qrafik üzrə keçiriləcək:
I tədris binasındakı kafedralar üzrə – 22.06.2016-24.06. 2016 tarixlərində;
II tədris binasındakı kafedralar üzrə – 27.06.2016-05.07. 2016 tarixlərində;
IV tədris binasındakı kafedralar üzrə – 06.07.2016-08.07. 2016 tarixlərində.
2016/2017-ci tədris ilindən etibarən “Elektron Universitet Modeli”nin bütün universitet üzrə tətbiq olunacağı nəzərə alınaraq bütün müəllimlərin iştirakı məqsədə uyğundur.

Trainings on the application of “Electronic University Model” for the university academic staff are to start at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) in accordance with Rector’s relevant order about the improvement the “E- University Model beginning from June 22. Trainings will last until July 8. The main objective of the training is conducting necessary knowledge and skills for the “EDUMAN” E-university software to teaching staff.
The training will take place on the following schedule:
Between 22.06.2016- 24.06.2016- for the Chairs of I academic building;
Between 27.06.2016- 005.07.2016- for the Chairs of II academic building;
Between 06.07-2016- 08.06.2016- for the Chairs of IV academic building.
Taking into account that the “Electronic University Model’ will be applied for entire university since 2016/2017 academic year the attendance of all the teaching staff is appropriate.