UNEC kollektivi Cocuq Mərcanlıda
Azərbaycan Silahlı Qüvvələri Günü münasibətilə UNEC YAP Qadınlar Şurasının üzvləri Cəbrayıl rayonunun işğaldan azad olunan Cocuq Mərcanlı kəndinə səfər ediblər.
UNEC kollektivi öncə Ümummilli lider Heydər Əliyevin Horadizdə ucaldılan abidəsi önünə əklil və gül dəstələri qoyaraq, əziz xatirəsini yad ediblər. Həmçinin “Aprel şəhidlərinə xatirə” abidəsi ziyarət edilib.
Lələtəpə yüksəkliyinə yaxın ərazidə yerləşən Şükürbəyli kəndindəki N saylı hərbi hissənin əsgərlərilə görüşən UNEC kollektivi Azərbaycan Silahlı Qüvvələri Günü münasibətilə universitet rektoru, professor Ədalət Muradovun əsgər və zabitlərə təbriklərini çatdıraraq, şərəfli xidmətlərində onlara uğurlar arzulayblar. Bildirilib ki, şanlı ordumuz qələbələrilə xalqımızı sevindirəcək və tezliklə işğal altında olan torpaqlarımızı azad edəcəklər.
Daha sonra xidmətdə fərqlənən zabit və əsgərlərə fəxri fərman və hədiyyələr təqdim edilib.
Səfər Müdafiə Nazirliyi və Füzuli rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyilə təşkil olunub. Səfərdə həmçinin əməkdar jurnalist Flora Xəlilzadə və “XXI əsrin qadınları” İçtimai Birliyinin sədri Mahirə Əmirhüseynova  də iştirak edib.

Коллектив UNEC в Джоджуг Марджанлы
По случаю Дня Вооруженных сил Азербайджана члены Женсовета партии «Ени Азербайджан» UNEC посетили освобожденную от оккупации деревню Джоджуг Марджанлы Джабраилского района.
Впервые коллектив UNEC возложив цветы к памятнику Общенационального лидера Гейдара Алиева, возвышающемуся в Горадизе, почтил светлую память. Также коллектив посетил памятник «Память апрельских шехидов».
Коллектив UNEC встретившийся с солдатами военной части N, находящейся в деревне Шюкюрбейли недалеко от вершины Лелетепе, поздравил от имени ректора, профессора Адалата Мурадова солдат и офицеров с Днем вооруженных сил Азербайджана и пожелали им успехов в славной службе. Было отмечено, что наша славная армия порадует наш народ своими победами и в скором времени освободит находящиеся под оккупацией наши земли.
Затем солдатам и офицерам, отличившимся в службе, были представлены почетные грамоты и подарки.
Визит организован при организационной поддержке Министерства обороны и Исполнительной власти Физулинского района. В визите приняли участие также председатель Общественного объединения “Женщины XXI века” Махира Амиргусейнова и заслуженная журналистка Флора Халилзаде.