UNEC-in “QS Stars” üzrə 5 ulduz sertifikatı təqdim olunub
UNEC dünyanın nüfuzlu reytinq agentliklərindən olan “QS Quacquarelli Symonds” tərəfindən aparılan “QS Stars” beynəlxalq auditində ümumilikdə 9 kateqoriyadan 7-si üzrə maksimal 5 ulduz (“mükəmməl”) ilə qiymətləndirilib.
UNEC-in “QS Stars” üzrə 5 ulduzlu sertifikatı 25 noyabr tarixində Mərkəzi Asiya Universitetinin ev sahibliyi və QS təşkilatının dəstəyi ilə Özbəkistanın Daşkənd şəhərində keçirilən rəsmi təqdimat mərasmində QS-in qurucusu və prezidenti Nunzio Quacquarelli tərəfindən UNEC-in nümayəndəsi, Təcrübənin Təşkili şöbəsinin müdiri, f.ü.f.d. Leyla Nəzirzadəyə təqdim olunub.
Təqdimat zamanı UNEC-in 7 kateqoriya üzrə 5 ulduz əldə etməsi region ali təhsil məkanında böyük nailiyyət kimi vurğulanıb. QS nümayəndələri UNEC-in son illərdə həyata keçirdiyi modernləşmə, rəqəmsallaşma, sosial məsuliyyət və beynəlxalqlaşma istiqamətindəki islahatları yüksək qiymətləndiriblər.

Вручен пятизвездочный сертификат UNEC по системе «QS Stars»
UNEC получил максимальную оценку 5 звезд («отлично») в 7 из 9 категорий по результатам международного аудита «QS Stars», проведенного «QS Quacquarelli Symonds», одним из самых престижных рейтинговых агентств мира.
Пятизвездочный сертификат UNEC по «QS Stars» был вручен представителю UNEC, заведующей отделом организации практики, доктору философии по философии Лейле Назирзаде основателем и президентом QS Нунцио Куакварелли на официальной церемонии вручения, состоявшейся 25 ноября в Ташкенте (Узбекистан) в Университете Центральной Азии при поддержке организации QS.
В ходе церемонии вручения было отмечено, что получение UNEC пяти звёзд в семи категориях является большим достижением в региональном пространстве высшего образования. Представители QS высоко оценили реформы, проведённые UNEC в последние годы в направлении модернизации, цифровизации, социальной ответственности и интернационализации.