UNEC-in “QS Stars” üzrə 5 ulduz sertifikatı təqdim olunub
UNEC dünyanın nüfuzlu reytinq agentliklərindən olan “QS Quacquarelli Symonds” tərəfindən aparılan “QS Stars” beynəlxalq auditində ümumilikdə 9 kateqoriyadan 7-si üzrə maksimal 5 ulduz (“mükəmməl”) ilə qiymətləndirilib.
UNEC-in “QS Stars” üzrə 5 ulduzlu sertifikatı 25 noyabr tarixində Mərkəzi Asiya Universitetinin ev sahibliyi və QS təşkilatının dəstəyi ilə Özbəkistanın Daşkənd şəhərində keçirilən rəsmi təqdimat mərasmində QS-in qurucusu və prezidenti Nunzio Quacquarelli tərəfindən UNEC-in nümayəndəsi, Təcrübənin Təşkili şöbəsinin müdiri, f.ü.f.d. Leyla Nəzirzadəyə təqdim olunub.
Təqdimat zamanı UNEC-in 7 kateqoriya üzrə 5 ulduz əldə etməsi region ali təhsil məkanında böyük nailiyyət kimi vurğulanıb. QS nümayəndələri UNEC-in son illərdə həyata keçirdiyi modernləşmə, rəqəmsallaşma, sosial məsuliyyət və beynəlxalqlaşma istiqamətindəki islahatları yüksək qiymətləndiriblər.

The QS Stars 5-Star Certificate was formally conferred on 25 November at an official ceremony held in Tashkent, Uzbekistan, hosted by the University of Central Asia and supported by QS. The certificate was presented to UNEC’s representative, Dr. Leyla Nazirzada, Head of the Internship Organization Department, by Mr. Nunzio Quacquarelli, Founder and President of QS.
During the ceremony, UNEC’s achievement of securing 5-Star status across seven key categories was emphasized as a significant milestone for the higher education sector in the region. QS officials praised the university for its sustained progress in recent years, noting the breadth and depth of reforms implemented in the areas of institutional modernization, digital transformation, social responsibility, and internationalization.