UNEC ilə Rusiyanın Milli Tədqiqat Universiteti “Ali İqtisad Məktəbi” arasında imzalanmış müqaviləyə uyğun olaraq tələbələrimiz üçün Rusiyada təhsil təcrübəsində iştirak imkanı yaradılmışdır.
Təcrübədə iştirak etmək üçün müsabiqəqə iştirak etmiş və proqrama tövsiyyə olunan UNEC-in 3 tələbəsi 12-26 oktyabr 2015-ci il tarixlərində Ali İqtisad Məktəbində “Dünya iqtisadiyyatı” və “İqtisadiyyat və sənaye” ixtisasları üzrə seçilmiş fənlər üzrə təhsil alacaq, universitetin infrastrukturu, tədris və təlim prosesi ilə yaxından tanış olacaq, əlavə təcrübə və biliklər əldə edəcək, elmi seminar və konfranslarda iştirak edəcəklər.
Sonda iştirakçı tələbələrə sertifikatlar veriləcək.
Qeyd: UNEC Rusiyanın Milli Tədqiqat Universiteti “Ali İqtisad Məktəbi” ilə 2015-ci ilin aprel ayından əməkdaşlıq edir. İmzalanmış əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində bir çox uğurlu layihələrə start verilmişdir.

Наши студенты проходят стажировку в Российском НИУ «Высшая школа экономика»
В рамках договора, подписанного между UNEC и НИУ Высшая школа экономики Российской Федерации, создана возможность для студентов  UNEC возможность участвовать в учебной практике в России.
Для участия в практике, 3 студента UNEC, принявшие участие в конкурсе,, и рекомендованные для участия в программе, с 12 по 26 октября 2015-го года будут получать образование, по избранным предметам, в Высшей школе экономики, по специальностям «Мировая экономика» и «Экономика и промышленность», близко ознакомятся с инфраструктурой, учебным процессом университета, получат дополнительные знания и опыт, примут участие в научных конференциях и семинарах.
В конце студентам выдадут сертификаты.
Примечание: UNEC сотрудничает с Российским НИУ «Высшая школа экономики»  с апреля 2015-го года. В рамках подписанного договора о сотрудничестве, был дан старт многим успешным проектам.