UNEC-in tələbələri “Technest Demo Day” sertifikatını qazanıblar
UNEC-də İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi və ATL Akademiyası ilə birgə reallaşdırdığı “Technest Demo Day” layihəsini uğurla bitirən tələbələrə sertifikatların təqdim olunması mərasimi keçirilib.
UNEC tələbələrinin nəzəri biliklərlə yanaşı, praktiki bacarıqlarının artırılması, onların real təcrübə imkanlarına sahib olması məqsədilə reallaşdırılan layihə çərçivəsində Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsinin 20 tələbəsinə “Frontend Proqramlaşdırma” və “Android Mobil Proqramlaşdırma” ilə bağlı təlimlər təşkil olunub. Fevral ayından start verilmiş təlimlərin tədris proqramları tələbələrin fənləri ilə inteqrasiya olunmuş şəkildə həyata keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən UNEC-in elm və innovasiyalar üzrə prorektoru, professor Rövnəq Rzayev layihəni yüksək qiymətləndirərək, bu tip təlimlərin tələbələrin praktiki biliklərə yiyələnməsi, real təcrübə qazanması baxımından önəmli olduğunu bildirib.
Fakültə dekanı dosent Elman Cəfərov tələbələri təbrik edərək, onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb. E.Cəfərov fakültədə tələbələrin təhsil aldıqları ixtisas sahələri üzrə mütəmadi olaraq praktiki təlimlərə cəlb olunduğunu diqqətə çatdıraraq, bu cür təlimlərin davamlı olaraq keçiriləcəyini vurğulayıb.
Sonra ATL Akademiyasının mütəxəssisləri Aydan Həşimova və Şəhriyar Cəbrayıllı çıxış edərək, layihənin məqsədi, gedişatı və tələbələrin hazırlıq prosesi barədə məlumat veriblər.
Tədbirdə “Technest Demo Day” layihəsi çərçivəsində tələbələrin gördüyü işləri əks etdirən videoçarx nümayiş olunub.

16 DECEMBER 2024 | VIEWS:
A certificate award ceremony was held at UNEC for students who successfully completed the “Technest Demo Day” project, jointly implemented by the Innovation and Digital Development Agency and ATL Academy.
The project aimed to enhance UNEC students’ practical skills alongside their theoretical knowledge and provide them with real-world experience. Within the framework of the initiative, 20 students from the Faculty of Digital Economy participated in training programs on Frontend Programming and Android Mobile Programming. Launched in February, the training sessions were carefully integrated into the students’ academic curriculum.
During the ceremony, UNEC’s Vice-Rector for Science and Innovation, Professor Rovnag Rzayev, commended the project, highlighting the significance of such initiatives in equipping students with essential practical knowledge and real-world experience.
The Dean of the Faculty, Associate Professor Elman Jafarov, extended his congratulations to the students and wished them success in their academic pursuits. He emphasized that students regularly participate in practical training programs relevant to their fields of study and assured that similar initiatives would continue in the future.
Experts from ATL Academy, Ms. Aydan Hashimova and Mr. Shahriyar Jabrayilov, addressed the audience, providing an overview of the project’s objectives, progress, and the student training process.
As part of the ceremony, a video presentation showcased the students’ achievements during the “Technest Demo Day” project.
The event concluded with the presentation of certificates to students who successfully completed the training program.