UNEC-in tələbələri “Technest Demo Day” sertifikatını qazanıblar
UNEC-də İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi və ATL Akademiyası ilə birgə reallaşdırdığı “Technest Demo Day” layihəsini uğurla bitirən tələbələrə sertifikatların təqdim olunması mərasimi keçirilib.
UNEC tələbələrinin nəzəri biliklərlə yanaşı, praktiki bacarıqlarının artırılması, onların real təcrübə imkanlarına sahib olması məqsədilə reallaşdırılan layihə çərçivəsində Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsinin 20 tələbəsinə “Frontend Proqramlaşdırma” və “Android Mobil Proqramlaşdırma” ilə bağlı təlimlər təşkil olunub. Fevral ayından start verilmiş təlimlərin tədris proqramları tələbələrin fənləri ilə inteqrasiya olunmuş şəkildə həyata keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən UNEC-in elm və innovasiyalar üzrə prorektoru, professor Rövnəq Rzayev layihəni yüksək qiymətləndirərək, bu tip təlimlərin tələbələrin praktiki biliklərə yiyələnməsi, real təcrübə qazanması baxımından önəmli olduğunu bildirib.
Fakültə dekanı dosent Elman Cəfərov tələbələri təbrik edərək, onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb. E.Cəfərov fakültədə tələbələrin təhsil aldıqları ixtisas sahələri üzrə mütəmadi olaraq praktiki təlimlərə cəlb olunduğunu diqqətə çatdıraraq, bu cür təlimlərin davamlı olaraq keçiriləcəyini vurğulayıb.
Sonra ATL Akademiyasının mütəxəssisləri Aydan Həşimova və Şəhriyar Cəbrayıllı çıxış edərək, layihənin məqsədi, gedişatı və tələbələrin hazırlıq prosesi barədə məlumat veriblər.
Tədbirdə “Technest Demo Day” layihəsi çərçivəsində tələbələrin gördüyü işləri əks etdirən videoçarx nümayiş olunub.

Студенты UNEC получили сертификат «Technest Demo Day»
В UNEC состоялась церемония вручения сертификатов студентам, успешно завершившим проект «Technest Demo Day», реализуемый совместно Агентством инноваций и цифрового развития и Академией ATL.
В рамках проекта, реализуемого с целью повышения теоретических знаний и практических навыков студентов UNEC и получения ими реального опыта, для 20 студентов  факультета Цифровой экономики организованы тренинги по «Фронтенд-программированию» и «Программированию мобильных устройств Android». Учебные программы тренингов, стартовавших с февраля, реализовывались в форме интеграции с предметами студентов.
Выступивший на мероприятии проректор по науке и инновациям UNEC профессор Ровнаг Рзаев высоко оценив проект, отметил, что этот вид обучения важен для того, чтобы студенты приобрели практические знания и получили реальный опыт.
Декан факультета, доцент Эльман Джафаров поздравив студентов, пожелал им успехов в учебе. Э.Джафаров отметил, что студенты регулярно привлекаются к практическим занятиям по специальностям, которые изучают на факультете, и подчеркнул, что такие тренинги будут проводиться постоянно.
Затем выступившие специалисты Академии ATL Айдан Гашимова и Шахрияр Джабраиллы рассказали о целях проекта, ходе работы и процессе подготовки студентов.
На мероприятии был демонстрирован видеоролик, отражающий работу студентов в рамках проекта «Technest Demo Day».