UNEC-in Vyetnamdan olan məzunu 36 il sonra universitetdə olub
Rektor prof. Ədalət Muradovla görüşən xanım Nquen Txi Xan 36 ildən sonra yenidən UNEC-də olmaqdan böyük sevinc hissi keçirdiyini bildirib. Vyetnamlı məzun tələbəlik illəri haqqında xoş xatirələrini bölüşüb.
Rektor UNEC-in əcnəbi məzunundan Azərbaycanda keçirdiyi tələbəlik illəri haqqında xoş sözlər eşitməkdən qürur duyduğunu ifadə edib. UNEC-də Məzunlar Assosiasiyasının yaradıldığını və əcnəbi məzunların da həmin assosiasiyada təmsil olunacaqlarını diqqətə çatdırıb. Xanım Nquen Txi Xan Vyetnamda UNEC-in Məzunlar Assosiasiyasının yaradılmasına dəstək olacağını qeyd edib.
Görüş zamanı xanım Nquen Txi Xana UNEC-in arxivində saxlanılan qiymət vərəqəsi, fotosu və digər təhsil sənədləri təqdim edilib.
Vyetnamlı məzun bir zamanlar təhsil aldığı Maliyyə və mühasibatlıq fakültəsində və tələbəlik illərində yaşadığı yataqxanada da olub.

24 MAY 2023 | VIEWS:
Meeting with the rector prof. Adalat Muradov Mrs. Nguen Txi Khan,  said that she was delighted to be back at UNEC after 36 years. A Vietnamese graduate shared his fond memories of her student years.
The Rector said that he was proud to hear good words about his student years in Azerbaijan from a foreign graduate of UNEC. She pointed out that the Alumni Association has been established at UNEC and international students will be represented in that association. Mrs. Nquen Txi Khan mentioned that she will support the establishment of the UNEC Alumni Association in Vietnam.
During the meeting, Ms. Nquen Txi Khan was presented with the grade sheet, photo, and other educational documents stored in the archive of UNEC.
The Vietnamese graduate has been in the Faculty of Finance and Accounting, where she studied, and in the dormitory where she lived during her student years.