UNEC-in Zaqatala filialından 168 tələbə məzun oldu
Tədbirin açılışında Dövlət Himni səsləndirilib və şəhidlərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Zaqatala filialının direktoru professor Orucəli Rzayev tədbirdə çıxış edərək, filialda həyata keçirilən yeniliklər və gələcək planları barədə tədbir iştirakçılarına məlumat verib. Bu il filialdan 168 tələbənin məzun olduğunu deyən O.Rzayev məzunları və onların valideynlərini bu əlamətdar gün münasibətilə təbrik edib. Məzunlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb, vətəninə, xalqına layiqli övlad olmağı tövsiyə edib.
Tədbirdə filialin direktor müavini dosent Həqiqət Qədimova, Zaqatala İqtisad Məktəbinin rəhbəri Babək Alıyev, İqtisadiyyat və idarəetmə kafedrasının müdiri dosent Səfər Razıyev və digərləri çıxış edərək, məzunları təbrik ediblər.
Sonra Zaqatala filialını yüksək nəticə ilə bitirən və universitetin sosial-ictimai həyatında fəal iştirak edən tələbələr Fəxri Fərmanlarla təltif olunublar.
Məzunlar çıxış edərək, tədris ili boyunca onlara qayğı ilə yanaşan müəllimlərinə, kollektivin hər bir üzvünə təşəkkürlərini bildiriblər.

168 студентов стали выпускниками Закатальского филиала UNEC
На открытии мероприятия прозвучал Государственный гимн, минутой молчания была почтена память шехидов.
На мероприятии выступил директор Закатальского филиала, профессор Оружали Рзаев, который проинформировал участников мероприятия о новшествах, осуществляемых в филиале и планах на будущее. О.Рзаев сообщил, что в этом году филиал окончили 168 студентов, и поздравил выпускников и их родителей с этим знаменательным днем. Он пожелал выпускникам успехов в дальнейшей деятельности и посоветовал быть достойными сынами своей страны и народа.
На мероприятии выступили заместитель директора филиала доцент Хагигат Гадимова, руководитель Закатальской школы экономики Бабек Алиев, заведующий кафедрой Экономики и управления доцент Сафар Разиев и другие, которые поздравили выпускников.
Затем студенты, окончившие Закатальский филиал с высокими результатами и активно участвовавшие в общественной жизни университета, были награждены Почетными грамотами.
Выступая, выпускники выразили благодарность своим учителям и каждому члену коллектива, который заботился о них в течение учебного года.