UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatı COP29-da yeni əməkdaşlıqlar barədə razılıq əldə edib
UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatı Azərbaycan İnnovasiya Mərkəzinin dəvəti ilə COP29 beynəlxalq tədbirində iştirak edib.
Tədbir çərçivəsində gənclər İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin pavilyonunda təşkil olunan “İnnovasiya ekosistemində texnoparkların rolu” adlı sessiyada iştirak ediblər. Sessiyada texnoparkların gənclərin ideyalarını reallaşdırmaq, startap mühitini inkişaf etdirmək və yeni texnologiyaların tətbiqi sahəsindəki önəmindən bəhs olunub.
Sərgi ilə tanış olan tələbələr qlobal innovasiya həlləri, ekoloji layihələr və yeni texnologiyalar barədə məlumatlar əldə ediblər.
İnnovativ Gənclər Təşkilatı bir sıra texnoloji şirkətlərlə ortaq layihələrin həyata keçirilməsi, eyni zamanda əməkdaşlıq istiqamətləri üzrə razılıq əldə ediblər.
UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatı olaraq, innovasiya və rəqəmsal inkişaf sahəsində əməkdaşlıqların genişləndirilməsi və gənclərin bu sahədə daha da inkişafı üçün fəaliyyətlərimizi davam etdirəcək.

Инновационная молодежная организация UNEC на COP29 достигла соглашения о новых сотрудничествах
Инновационная молодежная организация UNEC по приглашению Азербайджанского инновационного центра приняла участие в международном мероприятии COP29.
В рамках мероприятия молодежь приняла участие в сессии «Роль технопарков в инновационной экосистеме», организованной в павильоне Агентства инноваций и цифрового развития. На сессии обсуждалась важность технопарков в реализации идей молодежи, развитии стартап среды и применении новых технологий.
Студенты, ознакомившиеся с выставкой, получили информацию о глобальных инновационных решениях, экологических проектах и ​​новых технологиях.
Инновационная молодежная организация достигла договоренности с рядом технологических компаний о реализации совместных проектов, а также направлениях сотрудничества.
UNEC, как инновационная молодежная организация, продолжит свою деятельность по расширению сотрудничества в сфере инноваций и цифрового развития, а также по дальнейшему развитию молодежи в этой сфере.