UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatı COP29-da yeni əməkdaşlıqlar barədə razılıq əldə edib
UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatı Azərbaycan İnnovasiya Mərkəzinin dəvəti ilə COP29 beynəlxalq tədbirində iştirak edib.
Tədbir çərçivəsində gənclər İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin pavilyonunda təşkil olunan “İnnovasiya ekosistemində texnoparkların rolu” adlı sessiyada iştirak ediblər. Sessiyada texnoparkların gənclərin ideyalarını reallaşdırmaq, startap mühitini inkişaf etdirmək və yeni texnologiyaların tətbiqi sahəsindəki önəmindən bəhs olunub.
Sərgi ilə tanış olan tələbələr qlobal innovasiya həlləri, ekoloji layihələr və yeni texnologiyalar barədə məlumatlar əldə ediblər.
İnnovativ Gənclər Təşkilatı bir sıra texnoloji şirkətlərlə ortaq layihələrin həyata keçirilməsi, eyni zamanda əməkdaşlıq istiqamətləri üzrə razılıq əldə ediblər.
UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatı olaraq, innovasiya və rəqəmsal inkişaf sahəsində əməkdaşlıqların genişləndirilməsi və gənclərin bu sahədə daha da inkişafı üçün fəaliyyətlərimizi davam etdirəcək.

The UNEC Innovative Youth Organization Reaches New Collaboration Agreements at COP29
The UNEC Innovative Youth Organization participated in the COP29 international event at the invitation of the Azerbaijan Innovation Center.1
During the event, the youth took part in a session titled “The Role of Technoparks in the Innovation Ecosystem,” held at the pavilion of the Innovation and Digital Development Agency. The session highlighted the significance of technoparks in realizing young people’s ideas, fostering the startup ecosystem, and advancing the application of new technologies.
Students who explored the exhibition gained insights into global innovation solutions, environmental projects, and new technologies.
The Innovative Youth Organization has reached agreements with several technology companies to implement joint projects and establish avenues for further collaboration.
As the UNEC Innovative Youth Organization, we remain committed to expanding partnerships in the fields of innovation and digital development, as well as enhancing opportunities for youth advancement in these domains.