UNEC Kitabxana İnformasiya Mərkəzi
UNEC Kitabxana İnformasiya Mərkəzi 15.04.2019-cu il tarixində Əsaslı kitabxananın bazasında yaradılmışdır.
UNEC Kitabxana İnformasiya Mərkəzi (bundan sonra UNEC KİM) Azərbaycanın dövlət siyasətini rəhbər tutaraq Universitetin tədris prosesinə, elmi-tədqiqat və innovativ fəaliyyətinə uyğun olaraq fondunu Azərbaycan, ingilis, rus və türk dillərində kitab, kitabça, jurnal, qəzet, tədris proqramı, dissertasiya, avtoreferat və digər kitabxana-informasiya resursları ilə formalaşdırır, mühafizəsini və ondan istifadəni təmin edir.
Mərkəzin strukturu:
• Əsaslı kitabxana
• 1 saylı tədris binası üzrə oxu zalı
• 2 saylı tədris binası üzrə oxu zalı
• 4 saylı tədris binası üzrə oxu zalı
• 24/7 kitabxana
İş rejimi
• Oxu zalları həftə içi 5 gün saat 09:00-dan 22:00-dək, 24/7 kitabxanası həftənin bütün günləri 24 saat oxucuların xidmətindədir.

Библиотечно-информационный центр UNEC
Библиотечно-информационный центр UNEC был создан  15.04.2019 года на базе Фундаментальной библиотеки.
Библиотечно-информационный центр UNEC (далее БИЦ UNEC) руководствуясь государственной политикой Азербайджана, для достижения успеха университета в учебном процессе, научно-исследовательской и инновационной деятельности формирует фонд книгами, журналами, газетами, учебными программами, диссертациями, авторефератами и другими библиотечно-информационными ресурсами на азербайджанском, английском, русском и турецком языках  и обеспечивает  защиту и ее использование.
Структура центра:
• Фундаментальная библиотека
• Читальный зал 1 учебного корпуса
• Читальный зал 2 учебного корпуса
• Читальный зал 4 учебного корпуса
• Библиотека 24/7
• Режим работы
• Читальные залы находятся в распоряжении читателей 5 дней в неделю с 09:00 до  22:00 часов, библиотека 24/7 все дни недели в течение 24 часов.