UNEC kollektivi Heydər Əliyev Mərkəzində
UNEC-in professor-müəllim-tələbə heyəti və əməkdaşlarına Heydər Əliyev Mərkəzi barədə ətraflı məlumat verilərək bildirilib ki, mərkəz müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin dövlətçilik fəlsəfəsinin, azərbaycançılıq məfkurəsinin, ulu öndərin irsinin dərindən öyrənilməsi və tədqiqi istiqamətində fəaliyyət göstərir. Həmçinin mərkəz Azərbaycan tarixinin, dilinin, mədəniyyətinin və digər milli sərvətlərinin beynəlxalq aləmdə tanıdılması və təbliği, elm, təhsil, mədəniyyət, səhiyyə, idman, ekologiya və iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrinin inkişafına xidmət edən layihələr həyata keçirir.
Nadir memarlıq nümunələrindən biri olan və çoxfunksiyalılığı ilə seçilən bu mərkəz artıq dünya memarlığı siyahısına daxil edilib. Burada rəsmi qəbullar, müxtəlif beynəlxalq konfranslar, iclaslar və digər tədbirlərin keçirilməsi üçün hər cür şərait yaradılıb.
Mərkəzdə yaradılan Heydər Əliyev Muzeyi ilə tanışlıq tələbələrin xüsusi marağına səbəb olub. Onlar öncə 1969-cu ildən 2003-cü ilədək Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dövrlərdə xidməti istifadəsində olan avtomobillərə baxıblar. Ümummilli Liderin həyat yolu, Ulu Öndər barədə maraqlı faktlar, foto və videomateriallarla tanış olublar.

UNEC staff in the Heydar Aliyev Center
The professor-teaching staff, the employees and the students of UNEC have been extensively informed about the Heydar Aliyev Center and noted that the center worked in the direction of deep study and the research of the heritage of the national leader, the  architecture and the founder of the independent Azerbaijan, the state philosophy, the ideology of Azerbaijanisim of the Nationwide Leader Heydar Aliyev. The center also carries out the projects for recognition and promoting the Azerbaijani history, language, culture and other national wealth in the international arena and the projects promoting the development of science, education, culture, health, sports, ecology and the various sectors of the economy.
This center, being one of the unique architechtural complexes and distinguishing with its multifunctionality had already been included into the world architectural list.  All the conditions for holding the official receptions, various international conferences, meetings and other events had been created here.
The acquaintance with the museum of  Heydar Aliyev created in the center caused the special interest of the students. At first they looked at the cars officially used within the period of  leadership of Great Leader Heydar Aliyev in Azerbaijan from  1969 to 2003. The interesting facts, photoes and the videos about the Great Leader, about the life journey of the Nationwide Leader were displayed.