UNEC kollektivi Heydər Əliyev Mərkəzində
UNEC-in professor-müəllim-tələbə heyəti və əməkdaşlarına Heydər Əliyev Mərkəzi barədə ətraflı məlumat verilərək bildirilib ki, mərkəz müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin dövlətçilik fəlsəfəsinin, azərbaycançılıq məfkurəsinin, ulu öndərin irsinin dərindən öyrənilməsi və tədqiqi istiqamətində fəaliyyət göstərir. Həmçinin mərkəz Azərbaycan tarixinin, dilinin, mədəniyyətinin və digər milli sərvətlərinin beynəlxalq aləmdə tanıdılması və təbliği, elm, təhsil, mədəniyyət, səhiyyə, idman, ekologiya və iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrinin inkişafına xidmət edən layihələr həyata keçirir.
Nadir memarlıq nümunələrindən biri olan və çoxfunksiyalılığı ilə seçilən bu mərkəz artıq dünya memarlığı siyahısına daxil edilib. Burada rəsmi qəbullar, müxtəlif beynəlxalq konfranslar, iclaslar və digər tədbirlərin keçirilməsi üçün hər cür şərait yaradılıb.
Mərkəzdə yaradılan Heydər Əliyev Muzeyi ilə tanışlıq tələbələrin xüsusi marağına səbəb olub. Onlar öncə 1969-cu ildən 2003-cü ilədək Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dövrlərdə xidməti istifadəsində olan avtomobillərə baxıblar. Ümummilli Liderin həyat yolu, Ulu Öndər barədə maraqlı faktlar, foto və videomateriallarla tanış olublar.

Коллектив UNEC в Центре Гейдара Алиева
Профессорско-преподавательскому составу и студентам UNECбыла представлена подробная информация о Центре Гейдара Алиева, который оказывает деятельность в направлении глубокого изучения и исследования философии государственности, идеологии азербайджанства архитектора и строителя независимого Азербайджана Общенационального лидера Гейдара Алиева. В то же время центр ведет работу в направлении признания истории, языка, культуры и других национальных ценностей Азербайджана в международном пространстве, осуществляет различные проекты по развитию науки, образования, культуры, здравоохранения, спорта, экологии и различных сфер экономики.
Центр, являющийся одним из редких архитектурных образцов и отличающийся многофункциональностью, включен в список мировой архитектуры. Здесь созданы все условия для проведения официальных приемов, различных международных конференций, заседаний и других мероприятий.
Знакомство с созданным в центре музеем Гейдара Алиева вызвал большой интерес у студентов. Они вначале осмотрели служебные автомобили, находящиеся в пользовании  с 1969 года по 2003 год, в период руководства Азербайджаном Великого вождя Гейдара Алиева. Ознакомились с жизненным путем Общенационального лидера, интересными фактами, фото и видеоматериалами о Великом вожде.