UNEC kollektivi İlaxır çərşənbəni “Ahıllar Evi”ndə qeyd edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) kollektivi ənənəsinə və dəyərlərinə sadiq qalaraq, bu il də Novruz bayramı ərəfəsində İlaxır Çərşənbə gününü Bilgəh qəsəbəsində yerləşən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Sosial Xidmətlər Agentliyinin Ahıl Şəxslər üçün Sosial Xidmət Müəssisəsinin sakinləri ilə qeyd edib.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov müəssisənin qocaman sakinlərini bayram münasibətilə təbrik edərək, onlara sağlamlıq və uzun ömür arzulayıb. O, yaşlı nəslə sevgi və qayğı göstərməyin hər birimizin mənəvi borcu olduğunu bildirərək, UNEC-in hər zaman bu kimi sosial məsuliyyət layihələrinə dəstək olmağa davam edəcəyini bildirib.
Görüşdə müəssisənin ağbirçək sakini Zəminə Cəbrayılova müəllifi olduğu və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın dəstəyi ilə çap olunmuş “Çin olan yuxum” adlı şeirlər kitabını Ədalət Muradova hədiyyə edib.
Sonra Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri olan tələbələr ahıllar qarşısında şən musiqilər ifa ediblər, şeir parşaları səsləndiriblər, eyni zamanda onlarla birlikdə rəqs edərək, ahıl sakinlərə sevinc bəxş ediblər. Müəssisənin sakinləri də şeirlər səsləndiriblər, bayram münasibətilə UNEC kollekitivini təbrik ediblər.

Коллектив UNEC отметил Илахыр Чершенбе в «Доме престарелых»
Коллектив Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) следуя традициям и ценностям, в этом году накануне праздника Новруз день Илахир Чершенбе отпраздновал вместе с жителями Учреждения социального обслуживания престарелых Агентства социального обслуживания при Министерстве труда и социальной защиты населения, расположенного в поселке Бильгях.
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов поздравил пожилых жителей учреждения с праздником и пожелал им здоровья и долгих лет жизни. Он отметил, что моральный долг каждого из нас проявлять любовь и заботу к старшему поколению, и подчеркнул, что UNEC всегда будет продолжать поддерживать подобные проекты социальной ответственности.
На встрече жительница учреждения в пожилом возрасте Замина Джабраилова подарила Адалату Мурадову книгу стихов, автором которой является, под названием «Сон, ставший явью», изданную при поддержке вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлы Алиевой.
Затем студенты, являющиеся членами Творческого центра, исполнили для пожилых людей веселую музыку, прочитали стихи, а заодно станцевали с ними и доставили им радость. Жители учреждения также прочитали стихи и поздравили коллектив UNEC с праздником.