UNEC-lə AMEA arasında innovasiya sahəsində əməkdaşlıq müzakirə edilib
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin innovasiyalar şöbəsinin müdiri Vüqar Babayev Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub.
Görüşdə UNEC–lə AMEA-nın innovasiya sahəsində birgə əlaqələrinin inkişaf etdirilməsi məsələləri müzakirə edilib. AMEA-nın universitetimizlə birgə layihələrin işlənilməsinə dair ilkin razılıq əldə olunub. Bu layilərdə iştirak üçün birgə tərəfdaşların seçilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Texnoparkların yaradılması, patent işinin təkmilləşdirilməsi və digər əhəmiyyətli mövzuların müzakirə edildiyi görüşdə konkret layihəyə də baxılıb.

Обсуждено сотрудничество в области инноваций между UNEC и НАН Азербайджанской Республики
Заведующий отделом инноваций Президиума Национальной академии наук Азербайджанской Республики Вюгар Бабаев побывал в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC).
На встрече были обсуждены вопросы развития между  UNEC и НАН АР совместных связей в области инноваций. Было достигнуто предварительное согласие на разработку совместных проектов НАН АР с нашим университетом. Состоялся обмен мнением по поводу выбора совместных партнеров для участия в этом проекте.
На встрече, где обсуждались создание технопарков, совершенствование патентной работы и другие важные темы, был рассмотрен и конкретный проект.