UNEC-lə Astraxan Dövlət Universiteti əməkdaşlıq edəcək
Rusiya Federasiyasının Astraxan Dövlət Universitetinin rektoru Konstantin Markelovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla görüşən nümayəndə heyəti hər iki ali təhsil müəssisəsi arasında əməkdaşlığın qurulması və inkişaf istiqamətləri barədə müzakirələr aparıblar.
Görüşün sonunda universitetlər arasında əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, hər iki ali təhsil müəssisəsi arasında tədris-metodiki vəsaitlərin hazırlanması, birgə elmi monoqrafiyaların, elmi-metodiki buraxılışların, nəşrlərin, məqalələrin və s. hazırlanması, müəllim, tələbə, magistr və doktorantların mübadiləsi, eləcə də birgə elmi-praktiki simpozium və konfransların keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Səfər çərçivəsində Astraxan Dövlət Universitetinin rektoru UNEC və Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin təşkilatçılığı, Təhsil Nazirliyi, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi və Çinin “Bir kəmər, bir yol” Elm və Texnologiya Alyansının dəstəyi ilə təşkil olunan “Rəqəmsal iqtisadiyyat: müasir çağırışlar və real imkanlar” mövzusunda I Beynəlxalq konfransda iştirak edib. Rektor “Collaboration of the scientific and educational potential of the Caspian Sea region as a factor in the growth of competitiveness in the global economic space” adlı məqaləsi ilə çıxış edib.

Astrakhan State University will cooperate with UNEC
A delegation led by the rector of the Astrakhan State University of the Russian Federation Konstantin Markelov visited UNEC.
Delegation met with UNEC rector, Professor Adalat Muradov, discussed directions on establishment and development of cooperation between the two higher   education   institutions.
At the end of the meeting a cooperation agreement was signed between the universities. According to the agreement, it is planned to prepare  teaching materials between the two universities; joint scientific monographs, scientific-methodical publications, articles, exchange of teachers, students, master’s and doctoral students, as well as to hold joint scientific-practical symposiums and conferences.
Within the framework of the visit, rector of the Astrakhan State University participated at the I International Conference on “Digital Economy: Modern Challenges and Real Opportunities” organized by UNEC and the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and with the support of Ministry of Education, Ministry of Transport, Communications and High Technology, Scientific and Technology Alliance of “One Road and One Belt|” of China. The rector made a speech with the article “Collaboration of the scientific and educational potential of the Caspian Sea region as a factor in the growth of competitiveness in the global economic space”.