UNEC-lə Astraxan Dövlət Universiteti əməkdaşlıq edəcək
Rusiya Federasiyasının Astraxan Dövlət Universitetinin rektoru Konstantin Markelovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla görüşən nümayəndə heyəti hər iki ali təhsil müəssisəsi arasında əməkdaşlığın qurulması və inkişaf istiqamətləri barədə müzakirələr aparıblar.
Görüşün sonunda universitetlər arasında əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, hər iki ali təhsil müəssisəsi arasında tədris-metodiki vəsaitlərin hazırlanması, birgə elmi monoqrafiyaların, elmi-metodiki buraxılışların, nəşrlərin, məqalələrin və s. hazırlanması, müəllim, tələbə, magistr və doktorantların mübadiləsi, eləcə də birgə elmi-praktiki simpozium və konfransların keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Səfər çərçivəsində Astraxan Dövlət Universitetinin rektoru UNEC və Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin təşkilatçılığı, Təhsil Nazirliyi, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi və Çinin “Bir kəmər, bir yol” Elm və Texnologiya Alyansının dəstəyi ilə təşkil olunan “Rəqəmsal iqtisadiyyat: müasir çağırışlar və real imkanlar” mövzusunda I Beynəlxalq konfransda iştirak edib. Rektor “Collaboration of the scientific and educational potential of the Caspian Sea region as a factor in the growth of competitiveness in the global economic space” adlı məqaləsi ilə çıxış edib.

UNEC будет сотрудничать с Астраханским государственным университетом
Делегация под руководством ректора Астраханского государственного университета Российской Федерации Константина Маркелова посетила UNEC.
Делегация, встретившаяся с ректором UNEC, профессором Адалатом Мурадовым, провела  обсуждение по вопросу направлений построения и развития сотрудничества между обоими высшими учебными заведениями.
В конце встречи был подписан контракт о сотрудничестве между университетами. В соответствии с контрактом предусмотрено разработка учебно-методических пособий между обоими университетами, совместных научных монографий, научно-методических публикаций, статей и др., обмен преподавателями, студентами, магистрами и докторантами, а также проведение совместных научно-практических симпозиумов и конференций.
В рамках визита ректор Астраханского государственного университета принял участие в I Международной конференции на тему «Цифровая экономика: современные призывы и реальные возможности», состоявшейся при  организации UNEC  и Министерства экономики Азербайджанской Республики, поддержке Министерства образования, Министерства транспорта, связи и высоких технологий и Китайского научного и технологического альянса «Один пояс, один путь». Ректор выступил со статьей по теме “Collaboration of the scientific and educational potential of the Caspian Sea region as a factor in the growth of competitiveness in the global economic space”.