UNEC-lə Rusiyanın Qaydar İnstitutu əməkdaşlıq edəcək
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və elmi-iqtisadi araşdırmaları ilə dünyada məşhur olan «E.T.Qaydar adına İqtisadi Siyasət İnstitutu» Fondu arasında elmi əməkdaşlıq haqqında razılaşma əldə olunub.
Razılaşma müqaviləsini Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru,  prof. Ə.C.Muradov və «E.T.Qaydar adına İqtisadi Siyasət İnstitutu» Fondunun icraçı direktoru, prof. S.V.Prixodko imzalayıblar.
Sənədə əsasən, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və “E.T.Qaydar adına İqtisadi Siyasət İnstitutu” Fondu elmi əməkdaşlıq Proqramını həyata keçirməyə razılıq verib. Proqram fundamental tədqiqatların bütün əsas istiqamətlərini, o cümlədən humanitar, ictimai və iqtisadi elmləri əhatə edir.
Proqrama, həmçinin Azərbaycan və Rusiya alimlərinin apardıqları birgə elmi-tədqiqat layihələrinin, seminarların, simpoziumların və digər elmi tədbirlərin, onların yekun razılaşdırılması üçün hazırlıq səfərlərinin dəstəklənməsi və digər qarşılıqlı razılaşdırılmış birgə fəaliyyətin daxil edilməsi nəzərdə tutulur.

UNEC will cooperate with Gaydar Institute of Russia
An agreement on scientific cooperation has been reached between Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the world-renowned Fund of “Institute for Economic Policy named after E.Gaidar”.
The agreement was signed by the rector of Azerbaijan State  University of Economics (UNEC), prof. A. J. Muradov and Executive Director of the Fund of “Institute of Economic Policy named after E.T. Gaidar” prof. S. V.  Prikhodko.
According to the document,  Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the Fund of “Institute for Economic Policy named after E.T.Gaidar” have agreed to implement the program of scientific cooperation. The program covers all major areas of fundamental research, including the humanities, social and economic sciences.
It is also considered to include   joint research projects, seminars, symposiums and other scientific activities conducted by Azerbaijani and Russian scientists, and supporting preparatory visits for their final approval, inclusion of other mutually agreed activities.