UNEC magistrı beynəlxalq tədbirdə Azərbaycanı təmsil edib
magistr52248722315_oAzərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin magistrı İlhamə Qasımzadə Avropa Könüllülük Xidmətinin koordinatorları üçün keçirilən təlimdə Azərbaycanı təmsil edib.
Təlim İtaliyanın Roma şəhərində “Erasmus+” Milli Agentliyi və Salto-Youth Resurs Mərkəzinin birgə tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilib. Təlimin məqsədi Avropa Könüllülük Xidməti çərçivəsində keçirilən layihələrinin keyfiyyətini artırmaq və koordinatorların fəaliyyətini intensivləşdirmək üçün onları nəzəri və praktiki cəhətdən məlumatlandırmaqdır.
Tədbir 19 ölkədən 25 koordinatorun iştirakı ilə baş tutub. Beş gün davam edən təlimlərdə iştirakçılara Avropa Könüllülük Xidmətinin əsasları, könüllülərin seçilməsi və idarə olunması, öyrənmə və öyrətmə metodları haqqında ətraflı məlumat verilib.  Bundan başqa, müxtəlif ölkələrdən bir araya gələn koordinatorlar öz təcrübələrini bölüşərək gələcək əməkdaşlıq haqqında fikir mübadiləsi aparıblar.

Магистрант UNEC представил Азербайджан на международном мероприятии
Магистрант Международного центра магистратуры и докторантуры Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Ильхама Гасымзаде представила Азербайджан на тренингах, проведенных для координаторов Европейской волонтерской службы.
Тренинг состоялся в итальянском городе Рим при организационной поддержке Национального агентства “Erasmus+” и Центра Salto-Youth Resurs.  Основной целью тренинга является для повышения качества проектов, проводимых в рамках Европейской волонтерской службы и интенсификации деятельности координаторов, информировать их теоретически и практически.
Мероприятие состоялось при участии 25 координаторов из 19 стран. На пятидневном тренинге участникам была представлена подробная информация об основах Европейской волонтерской службы, избрании и управлении волонтерами, методы изучения и обучения.  Помимо этого, координаторы, приехавшие из разных стран сроком на один месяц, поделились свои опытом и провели обмен мнениями о сотрудничестве.