UNEC magistrı beynəlxalq tədbirdə Azərbaycanı təmsil edib
magistr52248722315_oAzərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin magistrı İlhamə Qasımzadə Avropa Könüllülük Xidmətinin koordinatorları üçün keçirilən təlimdə Azərbaycanı təmsil edib.
Təlim İtaliyanın Roma şəhərində “Erasmus+” Milli Agentliyi və Salto-Youth Resurs Mərkəzinin birgə tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilib. Təlimin məqsədi Avropa Könüllülük Xidməti çərçivəsində keçirilən layihələrinin keyfiyyətini artırmaq və koordinatorların fəaliyyətini intensivləşdirmək üçün onları nəzəri və praktiki cəhətdən məlumatlandırmaqdır.
Tədbir 19 ölkədən 25 koordinatorun iştirakı ilə baş tutub. Beş gün davam edən təlimlərdə iştirakçılara Avropa Könüllülük Xidmətinin əsasları, könüllülərin seçilməsi və idarə olunması, öyrənmə və öyrətmə metodları haqqında ətraflı məlumat verilib.  Bundan başqa, müxtəlif ölkələrdən bir araya gələn koordinatorlar öz təcrübələrini bölüşərək gələcək əməkdaşlıq haqqında fikir mübadiləsi aparıblar.

UNEC’s Graduate Student represented Azerbaijan in the international event
The graduate student of the International Graduate and Doctoral Studies Center of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Ilhame Gasimzade represented Azerbaijan in the training held for the coordinators of the European Voluntary Service.
The event was jointly implemented by “Erasmus+” National Agency and Salto- Youth Resource Center.
The event was focused on improving the quality of the projects implemented within the European Voluntary Service and to inform the coordinators theoretically and practically to intensify their performance.
The event was realized with the participation of 25 coordinators from 19 countries. The participants were in detail informed about the basis of the European Voluntary Service, selection and management of volunteers and studying and teaching methods. In addition the coordinators come from different countries shared their experiences about the future cooperation.