UNEC məzunları: “Universitetdə əldə etdiyimiz biliklər iş prosesində çox faydalı olur”
Texnologiya və dizayn fakültəsinin III kurs tələbələrinin iştirak etdiyi infoturda fabrikin Texnologiya şöbəsinin müdiri Mahirə Cabbarova, Mərkəzi laboratoriyanın müdiri Səadət Xəlilova müəssisənin fəaliyyəti, istehsal edilən məhsullar, onların çeşidi, keyfiyyəti, tətbiq edilən müasir avadanlıqlar barədə ətraflı məlumat veriblər.
İnfoturda “ULDUZ” şokolad fabrikində çalışan UNEC-in 2016-cı il magsitr məzunları da iştirak ediblər. Texnologiya şöbəsinin texnoloqu Cavid Qurbanzadə ilə Keyfiyyətə nəzarət şöbəsinin mütəxəssisi Aysel Cəlilova UNEC tələbələrinə istehsal haqqında geniş informasiya çatdırıblar. Eyni zamanda, məzunlar UNEC-də əldə etdikləri biliklərin iş prosesində çox faydalı olduğunu, müəllimlərin tövsiyələrindən daima yararlandıqlarını bildiriblər.
Görüşdə iştirak edən “Qida məhsullarının texnologiyası” kafedrasının müəllimləri UNEC məzunlarını iş prosesində izləməyin və onların öz işlərinin öhdəsindən uğurla gəldiklərini müşahidə etməyin qürurverici olduğunu bildiriblər.

Студенты UNEC: «Полученные в университете знания пригодились в процессе работы»
В инфотуре с участием студентов III курса факультета Технологии и дизайна начальник отдела Технологии фабрики Махира Джаббарова, начальник Центральной лаборатории Саадат Халилова дали студентам подробную информацию о деятельности предприятия, производимой продукции и ее ассортименте, применяемом современном оборудовании.
В инфотуре также участвовали выпускники магистратуры UNEC 2016 года, работающие на шоколадной фабрике «Улдуз». Технолог отдела Технологии Джавид Гурбанзаде и специалист отдела по контролю качества Айсель Джалилова дали студентам UNEC широкую информацию о производстве. В то же время выпускники отметили насколько пригодились в процессе работы полученные ими знания в UNEC и напутствия преподавателей.
Участвующие во встрече преподаватели кафедры «Технология пищевых продуктов» отметили, что испытывают чувство гордости, наблюдая за выпускниками UNEC в процессе работы и за их успешной трудовой деятельностью.