UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində (ISE) “ISE Məzun Təqaüdü” Proqramına start verilib.Proqramın məqsədi gənclərin stimullaşdırılması, sosial məsuliyyəti ön plana çəkmək və messenatlıq ənənəsinin yayılmasına nail olmaqdır.
Yeni tədris ilindən tətbiq edilən proqram çərçivəsində UNEC məzunları Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələrinə öz şəxsi vəsaitləri hesabına bir tədris ili müddətinə təqaüd müəyyən edəcəklər. “ISE Məzun Təqaüdü” təhsildə ən yüksək nəticə göstərən tələbələr arasından müsahibə yolu ilə seçilənlərə veriləcək. Müsahibəni məzunlar aparacaqlar. Əlaçı təqaüdü məbləğində olan “ISE Məzun Təqaüdü” tələbə kartlarına hər ayın əvvəlində köçürüləcək.
Adlarının açıqlanmasını istəməyən iki uğurlu məzun UNEC tələbələri ilə görüşərək, onlardan dördünə “ISE Məzun Təqaüdü” ayırıblar. Görüşdə həmçinin məzunlardan biri tələbələrə mentorluq etməyi də öz üzərinə götürüb. Belə ki, mentor məzun tələbə startapına dəstək göstərəcək.
Bundan əlavə, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin adının açıqlanmasını istəməyən müəllimi bir tələbənin təhsil haqqının ödənilməsini öz üzərinə götürüb.

Одобрительный шаг выпускников UNEC — «Стипендия выпускника ISE»
Целью программы является стимулирование молодежи, выдвижение на первый план социальной ответственности и содействие распространению традиций меценатства.
В рамках применяемой с нового учебного года программы выпускники  UNEC за счет личных средств выделят стипендию студентам Международной школы экономики в течение одного учебного года.  «Стипендия выпускника ISE» будет выдаваться студентам, показавшим наивысшие результаты в учебе, которые будут избраны путем собеседования.   Собеседование будут вести выпускники. «Стипендия выпускника ISE» в размере стипендии отличника будет перечисляться на карту студента в начале  каждого месяца.
Два успешных выпускника, не пожелавших разглашать свои имена, встретившись со студентами UNEC, четверым выделили «Стипендию выпускника ISE». На встрече также один из выпускников взял на себя обязанности ментора. Так, выпускник-ментор окажет поддержку студенческому стартапу.
Помимо этого, преподаватель Международной школы экономики, не желающий разглашать свое имя, взял на себя оплату за учебу одного из студентов.