21 DEKABR 2015 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tədrisin keyfiyyətinin qiymətləndirilməsi və idarə edilməsi mərkəzinin direktoru, iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru Raqif Qasimov I Milli İnsan Resursları Forumunda (MİRF 2015) iştirak edib.
R.Qasımov 120 şirkətdən 250-yə yaxın biznes nümayəndəsinin qatıldığı foruma dəvət olunan 14 spikerden biri olaraq insan resurslarının idarə edilməsində iş analizi mövzusunda çıxış edib. Bununla yanaşı, forumda mətbuat və jurnalistikada insan resursları, yeni işçilərin iş mühitinə adaptasiyasının sürətləndirilməsi və asanlaşdırılması, əməyin təşkili üzrə G5 modeli – stragediyadan iş addımlarına, işəqəbulda obyektivlik və e-recruitmentin rolu mövzuları müzakirə edilib.
Formun məqsədi İnsan Resurslarının İdarəedilməsi sahəsində müvafiq təcrübənin paylaşılması, peşəkar biliklərin müzakirəsidir. Forumda İnsan Resurslarının İdarəedilməsi ilə əlaqədar mövzularla bərabər universitetlərdən iş dünyasının tələbləri, tələbələrin istehsalat təcrübələrinin effektivliyinin artırılması, yeni biznes mühitinin tələb etdiyi kvalifikasiyaların sosialist sistemdə yaşayan insanlara qazandırılması istiqamətində təhsil qurumlarının rolu kimi mövzular da muzakirə olunub.
Sonda forumun həmtəsisçisi Murad Məlikov tədbirin hər il keçirilməsinin, bu cür tədbirlərlə biraraya gəlməyin əhəmiyyətini vurğulayıb.

UNEC представлен на Форуме национальных человеческих ресурсов
Директор центра оценки качества образования и управления Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), доктор философии по экономике Рагиф Гасымов участвовал на I Форуме национальных человеческих ресурсов.
Р.Гасымов, являясь одним из 14 спикеров и приглашенных на форум, в котором участвовали около 250 представителей из 120 компаний, выступил по теме анализ работы в управлении человеческими ресурсами. Наряду с этим на форуме обсуждались темы человеческие ресурсы прессы и журналистики, ускорение и облегчение адаптации новых работников к рабочей среде, модель G5 по организации труда – от стратегии к деловым шагам, о роли объективности и е-реджруитмента при приеме на работу.
На форуме наряду с темами по управлению человеческими ресурсами обсуждались также темы по требованию деловой среды от университетов, повышение эффективности производственной практики студентов, роль образовательных структур в завоевании квалификаций новой среды бизнеса  людьми, живущими в социалистической среде.
В конце соучредитель форума Мурад Меликов подчеркнул о важности проведения таких мероприятий каждый год.