21 DEKABR 2015 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tədrisin keyfiyyətinin qiymətləndirilməsi və idarə edilməsi mərkəzinin direktoru, iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru Raqif Qasimov I Milli İnsan Resursları Forumunda (MİRF 2015) iştirak edib.
R.Qasımov 120 şirkətdən 250-yə yaxın biznes nümayəndəsinin qatıldığı foruma dəvət olunan 14 spikerden biri olaraq insan resurslarının idarə edilməsində iş analizi mövzusunda çıxış edib. Bununla yanaşı, forumda mətbuat və jurnalistikada insan resursları, yeni işçilərin iş mühitinə adaptasiyasının sürətləndirilməsi və asanlaşdırılması, əməyin təşkili üzrə G5 modeli – stragediyadan iş addımlarına, işəqəbulda obyektivlik və e-recruitmentin rolu mövzuları müzakirə edilib.
Formun məqsədi İnsan Resurslarının İdarəedilməsi sahəsində müvafiq təcrübənin paylaşılması, peşəkar biliklərin müzakirəsidir. Forumda İnsan Resurslarının İdarəedilməsi ilə əlaqədar mövzularla bərabər universitetlərdən iş dünyasının tələbləri, tələbələrin istehsalat təcrübələrinin effektivliyinin artırılması, yeni biznes mühitinin tələb etdiyi kvalifikasiyaların sosialist sistemdə yaşayan insanlara qazandırılması istiqamətində təhsil qurumlarının rolu kimi mövzular da muzakirə olunub.
Sonda forumun həmtəsisçisi Murad Məlikov tədbirin hər il keçirilməsinin, bu cür tədbirlərlə biraraya gəlməyin əhəmiyyətini vurğulayıb.

UNEC was represented in the Forum of National Human Resources
Director of the Center for Assessment and Management of the Quality of Education of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), PhD in Economy Ragif Gasimov participated in the Forum of the National Human Resources (FNHR 2015).
Being one 14 speakers invited to the forum attended by about 250 businessmen from 120 companies R.Gasimov made a speech on job analysis in human resources management. In addition, topics of Human Resources in media and journalism, acceleration and facilitation of new employees’ adaptation to work environment, G 25 model on work organization – steps from business strategy, the role of e- recruitment were discussed within the forum.
The purpose of the forum is to share relevant experience in the field of Human Resource Management and the discussion of professional knowledge. Issues such as the requirements of the business community from the universities, increasing the efficiency of the students’ production experience, the role of educational bodies in the direction of instilling the qualifications required by the new business environment to people of the socialist system were discussed beside the topics related with Human Resource Management.
A the end of the forum, co-founder Murad Melikov spoke about the importance of organizing the forum each year and coming together for the kind of events.