UNEC müəllimi Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutunda mühazirə keçib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və Yunanıstan Respublikasının Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutu arasında bağlanan əməkdaşlıq memorandumuna əsasən “Neft və qazın idarəedilməsi və daşınması” (MOGMAT) üzrə magistr proqramı davam edir.
Proqrama əsasən, UNEC Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (İSE) müəllimi Fəxri Məmmədov “Strateji idarəetmə, neft, qaz və daşınma sahəsində investisiyalar” fənnini müvəffəqiyyətlə tədris edib.
Magistrlər neft və qaz sahəsində idarəetmə, region üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edən TAP və TANAP layihələri, eyni zamanda Azərbaycanın neft sənayesi haqqında məlumatlar əldə ediblər.
UNEC və Yunanıstan Respublikasının Qərbi Makedoniya Texniki Təhsil İnstitutu arasında bağlanan beynəlxalq akademik əməkdaşlıq memorandumuna əsasən, hər iki təhsil müəssisəsi arasında akademik heyətin mübadiləsi, elmi tədqiqatların aparılması və təhsilin digər istiqamətlərində əməkdaşlığın davam etdirilməsi gələcəkdə də həyata keçiriləcək.

Преподаватель UNEC провел лекцию в Технологическом образовательном институте Западной Македонии
В соответствии с меморандумом сотрудничества, подписанным между Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) и Технологическим образовательным институтом Западной Македонии Греческой Республики продолжается магистерская программа по «Управлению и перевозке нефти и газа»  (MOGMAT).
В соответствии с программой Международной школы экономики (İSE) UNEC преподаватель Фахри Мамедов успешно провел занятие по дисциплине «Инвестиции в стратегическом управлении, в нефтяной, газовой и сфере перевозки».
Магистры получили информацию об имеющих важное  значение для управления  в нефтяной и газовой сфере проектах TAP и TANAP, в то же время о нефтяной промышленности Азербайджана.
В соответствии с меморандумом сотрудничества, заключенным между UNEC и Технологическим образовательным институтом Западной Македонии Греческой Республики, в будущем  между обоими образовательными  учреждениями будет продолжаться и осуществляться сотрудничество по обмену академическим составом, проведению научно-исследовательских работ и по другим направлениям образования.