UNEC müəllimlərinin nüfuzlu elmi nəşrlərdəki əsərlərinə görə mükafatlandırılması qaydalarında dəyişiklik
Nüfuzlu elmi nəşrlərdə əsərləri çap edilən “UNEC əməkdaşlarının mükafatlandırılması haqqında” qaydalarda dəyişikliklər edilib.
Dəyişikliklər UNEC əməkdaşlarını stimullaşdırmaq, nüfuzlu elmi jurnallarında dərc edilən məqalələrin sayını artırmaq, o cümlədən universitetdə elmi rəqabəti gücləndirmək və tədqiqatların səmərəliliyini yüksəltmək məqsədilə olunub.
Belə ki,  “Web of Science” platformasındakı A&HCI, SSCI və SCI-EXPANDED istinad indekslərinə daxil olan jurnallarda məqaləsi nəşr edilən UNEC əməkdaşları üçün birdəfəlik pul mükafatları təsis olunub. Jurnalın  son il üzrə impakt faktoru 3,01 və yuxarı olan məqalə 4000 AZN, 2,01 – 3,00 təsir faktoru 3000 AZN, 1,01 – 2,00 təsir faktoru 2000 AZN və 0,01 – 1,00 təsir faktoru isə 1000 AZN dəyərində qiymətləndiriləcək.
“Web of Science” platformasındakı “CPCI-S” və “CPCI-SSH” istinad indekslərinə daxil olan elmi konfransların kitablarında məruzələrinin tam mətni nəşr edilən UNEC əməkdaşları isə hər elmi məruzə üçün 500 AZN məbləğində birdəfəlik mükafatlandırılacaqlar.
“Elsevier” şirkətinin “SCOPUS” istinad bazasına daxil olan elmi  jurnallarda məqaləsi nəşr edilən UNEC əməkdaşları da mükafatlandırılacaq. Belə ki, həmin məqalə üçün 2000 AZN (təsir faktoru 3,01 və yuxarı), 1500 AZN (2,01 – 3,00), 1000 AZN (1,01 – 2,00), 500 AZN (0,01 – 1,00) dəyərində birdəfəlik mükafat müəyyən edilib.
Əsərin çap edildiyi elmi nəşr həm “Web of Science”, həm də “SCOPUS”a daxil olarsa, mükafatlandırma yalnız bunlardan biri üzrə aparılacaq və seçim hüququ əməkdaşa veriləcək.

Изменения в правилах премирования преподавателей UNEC за труды, опубликованные в авторитетных научных изданиях
Внесены изменения в правила «О премировании сотрудников UNEC», статьи которых опубликованы в авторитетных научных изданиях.
Изменения внесены с целью стимулирования сотрудников UNEC, увеличения числа статей, опубликованных в авторитетных научных журналах, в том числе усиления конкуренции в  университете и повышения эффективности исследований.
Таким образом учреждены одноразовые денежные премии для сотрудников UNEC, статьи которых опубликованы в журналах, входящих в индекс цитирования A&HCI, SSCI и SCI-EXPANDED платформы “Web of Science. Статья журнала,  импакт фактор которого  за последний год 3,01 и выше будет оценен  в  4000 AZN, фактор влияния 2,01 – 3,00 в 3000 AZN, фактор влияния 1,01 – 2,00 в  2000 AZN, а  фактор влияния 0,01 – 1,00 в 1000 AZN.
Сотрудники UNEC, полное содержание докладов которых опубликовано в книгах научных конференций, входящих в индекс цитирования “CPCI-S” и“CPCI-SSH” платформы “Web of Science”, будут премированы за каждый научный доклад в размере в 500 AZN.
Также будут награждены сотрудники UNEC, статьи которых опубликованы в научных журналах, входящих в базу цитирования “SCOPUS” компании“Elsevier”. Так, за эту статью определена одноразовая премия в 2000 AZN (фактор влияния 3,01 и выше), 1500 AZN (2,01 – 3,00), 1000 AZN (1,01 – 2,00), 500 AZN (0,01 – 1,00).
В случае, если опубликованное научное издание будет входить в “Web of Science” и “SCOPUS”, премирование будет проведено по одному из них, aправо выбора будет предоставлено сотруднику.