UNEC QS beynəlxalq reytinq şirkətinin mükafatı ilə təltif edildi
Quacquarelli Symonds (QS) beynəlxalq reytinq şirkətinin regional direktoru Sergei Khristoliubov UNEC rektoru professor Ədalət Muradovla görüşüb.
Görüşdə S. Khristoliubov UNEC-in beynəlxalq QS reytinqində əldə etdiyi uğuruna görə rektor Ədalət Muradovu təbrik edib. UNEC-in ilk dəfə olaraq dünya universitetlərinin reytinq cədvəlinə daxil olması münasibətilə QS-in mükafat və sertifikatını rektora təqdim edib.
QS rəsmisi UNEC-in 2015-2021-ci illər ərzində QS reytinq təşkilatının sıralamasında mövqeyini yaxşılaşdıran yeganə Azərbaycan universiteti olduğunu diqqətə çatdıraraq, bir çox indikator üzrə UNEC-in göstərdiyi nəticələri yüksək qiymətləndirib. UNEC-in Azərbaycan ali təhsil brendi olaraq dünyada artan imicindən bəhs edən qonaq bu nailiyyətlərin QS tərəfindən təşkil edilən akademik və işəgötürənlər arasında keçirilən reputasiya anketlərində də əks olunduğunu vurğulayıb.
Bildirilib ki, UNEC həm “Akademik reputasiya”, həm də “İşəgötürənlər arasında reputasiya” indikatorları üzrə dünyanın ən yaxşı 501+ universitetləri sırasında qərarlaşıb. Həmçinin, UNEC son 5 ildə yüksək təsir faktorlu məqalələrinin və istinadlarının sayında da çox böyük nailiyyətlər əldə edib. UNEC-in akademik heyətinin məqalələrinin böyük qisminin xarici akademik və tədqiqatçılarla birgə nəşr olunduğu, elmi əsərlərinin təxminən 1/3 hissəsinin beynəlxalq partnyorlarla birgə tədqiqatın nəticəsi olaraq çap edildiyi müsbət qiymətləndirilib.

UNEC удостоен награды международной рейтинговой организации QS
Региональный директор международной рейтинговой организации Quacquarelli Symonds (QS) Сергей Христолюбов встретился с ректором UNEC профессором Адалатом Мурадовым.
На встрече С.Христолюбов поздравил ректора Адалата Мурадова за успехи, достигнутые  UNEC в международном рейтинге QS.  Он вручил ректору награду и сертификат QS по случаю того, что UNEC впервые вошел в рейтинг университетов мира.
Официальное лицо QS отметив, что UNEC является единственным университетом Азербайджана, который в течение 2015-2021 годов улучшил позиции в ряду рейтинговой организации QS, высоко оценило результаты  UNEC по многим индикаторам. Гость, отметил растущий в мире имидж UNEC как бренда высшего образования Азербайджана, подчеркнул, что эти достижения отражены в анкетах академической репутации, организованной QS среди работодателей.
Было отмечено, что UNEC по индикаторам «Академическая репутация» и «Репутация среди работодателей» расположился среди лучших 501+ университетов мира.   Также UNEC за последние  5 лет по числу статей и ссылок с высоким импакт-фактором достиг больших успехов. Был положительно оценен факт, что большая часть статей академического состава  UNEC опубликована совместно с зарубежными исследователями, а также публикация около 1/3 части научных работ как результат совместного исследования с международными партнерами.