UNEC QS beynəlxalq reytinq şirkətinin mükafatı ilə təltif edildi
Quacquarelli Symonds (QS) beynəlxalq reytinq şirkətinin regional direktoru Sergei Khristoliubov UNEC rektoru professor Ədalət Muradovla görüşüb.
Görüşdə S. Khristoliubov UNEC-in beynəlxalq QS reytinqində əldə etdiyi uğuruna görə rektor Ədalət Muradovu təbrik edib. UNEC-in ilk dəfə olaraq dünya universitetlərinin reytinq cədvəlinə daxil olması münasibətilə QS-in mükafat və sertifikatını rektora təqdim edib.
QS rəsmisi UNEC-in 2015-2021-ci illər ərzində QS reytinq təşkilatının sıralamasında mövqeyini yaxşılaşdıran yeganə Azərbaycan universiteti olduğunu diqqətə çatdıraraq, bir çox indikator üzrə UNEC-in göstərdiyi nəticələri yüksək qiymətləndirib. UNEC-in Azərbaycan ali təhsil brendi olaraq dünyada artan imicindən bəhs edən qonaq bu nailiyyətlərin QS tərəfindən təşkil edilən akademik və işəgötürənlər arasında keçirilən reputasiya anketlərində də əks olunduğunu vurğulayıb.
Bildirilib ki, UNEC həm “Akademik reputasiya”, həm də “İşəgötürənlər arasında reputasiya” indikatorları üzrə dünyanın ən yaxşı 501+ universitetləri sırasında qərarlaşıb. Həmçinin, UNEC son 5 ildə yüksək təsir faktorlu məqalələrinin və istinadlarının sayında da çox böyük nailiyyətlər əldə edib. UNEC-in akademik heyətinin məqalələrinin böyük qisminin xarici akademik və tədqiqatçılarla birgə nəşr olunduğu, elmi əsərlərinin təxminən 1/3 hissəsinin beynəlxalq partnyorlarla birgə tədqiqatın nəticəsi olaraq çap edildiyi müsbət qiymətləndirilib.

UNEC is awarded the reward of QS international rating company
Sergei Khristoliubov, regional director of the international rating company Quacquarelli Symonds (QS), has met   with UNEC Rector Professor Adalat Muradov.
At the meeting, Khristoliubov congratulated Rector Adalat Muradov on   the  success of  UNEC at  international QS rankings. On the occasion of the first inclusion of UNEC in the ranking of world universities, the rector presented the award and certificate of QS to the rector.
Noting that UNEC is the only Azerbaijani university that has improved its position in the ranking of the QS rating organization in 2015-2021, the QS official highly appreciated   the results of UNEC on many indicators. Speaking about the growing image of UNEC as a brand of higher education of Azerbaijan in the world, the guest noted that these achievements are reflected in the reputation surveys held among academicians   and employers organized by the QS.
It was noted that UNEC is among the top 501+ universities in the world on the indicators of both “Academic Reputation” and “Reputation among Employers”. UNEC has also made great strides in the number of high-impact articles and references over the past five years. It was praised that most of the articles of the UNEC academic staff were published jointly with foreign academics and researchers, and about 1/3 of their scientific works were published as a result of joint research with international partners.