QS Beynəlxalq Ticarət Reytinqləri MBA 2026 (QS International Trade Rankings MBA/Masters 2026) açıqlanıb.Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) bu nüfuzlu reytinqdə Azərbaycan və Qafqaz regionu üzrə birinci, dünya miqyasında isə 56-cı yerə yüksəlib.
QS Beynəlxalq Ticarət Reytinqləri dünyada Qlobal Biznes və Ticarət üzrə ən yaxşı magistr proqramlarını müəyyən edir və əsas diqqəti ticarət yönümlü tədris məzmununa yönəldir.
Ticarət proqramının məzmunu göstəricisinə görə UNEC London İqtisadiyyat Məktəbi (LSE) və Warwick Universiteti kimi aparıcı ali məktəbləri geridə qoyaraq dünyanın ilk 20 universiteti sırasında qərarlaşıb.
Məzun nəticələri üzrə də UNEC-in göstəricisi yüksəkdir — 82.8 bal. Məzunların işlə təmin olunma faizi 89.5% təşkil edir ki, bu nəticə ilə UNEC LSE və Warwick-dən üstün mövqeyə yüksəlib.
İnnovativ tədris (“Experiential Learning”) alt indikatoru üzrə isə UNEC-in tədris metodikası Tsinghua və LSE kimi dünyanın aparıcı universitetləri ilə eyni səviyyədə qiymətləndirilib.

The Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has achieved outstanding success by ranking first in Azerbaijan and the Caucasus region, and 56th globally in this prestigious international ranking.
The QS International Trade Rankings identify the world’s leading master’s programs in Global Business and Trade, focusing primarily on the trade-oriented content of academic curricula.
According to the “Trade Program Content” indicator, UNEC surpassed leading universities such as the London School of Economics (LSE) and the University of Warwick, securing a place among the world’s top 20 universities.
UNEC also demonstrated strong performance in graduate outcomes, scoring 82.8 points, with an employment rate of 89.5% among graduates, a result that places UNEC ahead of both LSE and Warwick in this category.
Furthermore, under the “Experiential Learning” sub-indicator, UNEC’s innovative teaching methodology was rated on par with leading global institutions, including Tsinghua University and the London School of Economics.