UNEC QS Dünya Universitetlər Reytinqində ölkə birincisi oldu!
Reytinq sıralamasında UNEC ölkə üzrə birinci olub. UNEC dünya universitetləri sırasında əvvəlki mövqeyini daha da möhkəmləndirərək, dünyanın ən yaxşı 1001+ universiteti sırasında yer alıb.
Qeyd edək ki, 2018-ci ildə qəbul edilən “UNEC-100” İnkişaf Strategiyasına əsasən, universitetin strateji hədəfi UNEC-in 100 illiyində (2030) dünyanın TOP500 universitetləri sırasına daxil olmaqdır. Bu istiqamətdə qarşıya qoyulan birinci məqsəd UNEC-in QS Dünya Universitetlər Reytinqinə daxil olması idi və UNEC ilk dəfə olaraq 2020-ci ildə QS-ə daxil oldu. İkinci məqsəd isə Azərbaycan üzrə QS-də birinci olmaq idi, 2023-cü ildə UNEC ölkə birinci oldu.

UNEC becomes the country’s first in the QS World University Ranking!
In the ranking, UNEC has been the first in the country. UNEC has further strengthened its previous position among world universities and is ranked among the best 1001+ universities in the world.
It should be noted that according to the “UNEC-100” Development Strategy adopted in 2018, the university’s strategic goal is to enter the world’s TOP500 universities on the 100th anniversary of UNEC (2030). The first goal set in this direction was for UNEC to enter the QS World University Rankings, and UNEC entered the QS for the first time in 2020. The second goal was to be the first in QS in Azerbaijan, in 2023, UNEC became the first in the country.