UNEC rektoru Ege Universiteti ilə ikili diplom proqramının ilk tələbələri ilə görüşüb
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov Türkiyənin Ege Universiteti ilə ikili diplom proqramında təhsil alan UNEC tələbələri ilə görüşüb.
“Qida mühəndisliyi” ixtisası üzrə ikili diplom proqramının ilk tələbələrini təbrik edən rektor, onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb. Ə.Muradov qida mühəndisliyi ixtisasının önəminə diqqət çəkərək, ölkədə bu sahə üzrə kadr çatışmazlığının olduğunu vurğulayıb. Proqram üzrə təhsil alan 19 tələbənin UNEC-də və Ege Universitetində qida mühəndisliyi ixtisası üzrə yetərincə bilik və bacarıqlara yiyələnəcəyindən əminliyini ifadə edən rektor, ikili diplom proqramının bu istiqamətdə mühüm rol oynayacağını qeyd edib. Ə.Muradov UNEC-də beynəlxalq standartlara uyğun, müasir texnoloji avadanlıqlarla zəngin Aziz Sancar adına Qida laboratoriyasının fəaliyyət göstərdiyini, həmin laboratoriyada tələbələrin qida sahəsi üzrə praktiki bilik və bacarıqlara yiyələnməri üçün bütün imkanların yaradıldığını deyib.
Bildirilib ki, tələbələr birinci və dördüncü kursda UNEC-də, ikinci və üçüncü kursda isə ixtisas fənlərini daha dərindən mənimsəmələri üçün Ege Universitetində təhsil alacaqlar. Sonda proqramı uğurla bitirən məzunlar hər iki universitetin  diplomunu əldə etmiş olacaqlar.
Görüşdə tələbələrin sualları cavablandırılıb. Rektor tələbələrə universitetdə onlar üçün yaradılan bütün imkanlardan maksimum dərəcədə yararlanmağı,  ixtisasları üzrə peşəkar mütəxəssis kimi yetişməyi tövsiyə edib.

The rector of UNEC meets with the first students of the dual diploma program with Ege University
The rector of UNEC, Professor Adalat Muradov, has met with UNEC students studying in a dual diploma program with the   Ege University of Türkiye.
Congratulating the first students of the dual diploma program in “Food Engineering”, the rector wished them success in their studies. A. Muradov drew attention to the importance of the specialty of food engineering and emphasized that there is a shortage of personnel in this field in the country. Expressing confidence that the 19 students studying under the program will acquire sufficient knowledge and skills in food engineering at UNEC and Ege University, the rector noted that the dual diploma program will play an important role in this direction. A. Muradov said that the food laboratory named after Aziz Sancar, rich in modern technological equipment, according to international standards, operates in UNEC, and in that laboratory, all opportunities are created for students to acquire practical knowledge and skills in the field of food.
It was noted that students will study at UNEC in the first and fourth year, and at Ege University in the second and third year to master their specialty subjects more deeply. In the end, the graduates who successfully complete the program will have obtained diplomas from both universities.
Students’ questions were answered at the meeting. The rector advised the students to make maximum use of all the opportunities created for them at the university, to grow as professional specialists in their fields.