UNEC rektoru tələbə təşkilatlarının rəhbərləri ilə virtual platformada görüşüb
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov universitetin tələbə təşkilatlarının rəhbərləri ilə onlayn görüş keçirib.
Rektor mövcud durumu nəzərə alaraq, tələbələrin onlayn dərslərinin təşkili ilə bağlı tətbiq olunacaq yeniliklərdən danışıb. Onlayn dərslərdə davamiyyət, kollokviumlar, sərbəst işlər, imtahanların təşkili barədə suallarını cavablandırıb. Rektor regionlarda yaşayan tələbələrin dərslərə rahatlıqla qoşulmaları üçün internet təminatı ilə bağlı müfaviq tədbirlərin nəzərdə tutulduğunu qeyd edib.
Görüşdə bildirilib ki, tələbələrin lazımi dərs materialları ilə təmin olunmaları üçün UNEC-in elektron kitabxanasından istifadə etmək imkanı yaradılacaq. Fakültə dekanlarının tələbələrlə Facebook üzərindən canlı yayımları təşkil olunacaq, eləcə də virtual platformada görüşləri keçiriləcək.
Rektor tələbələrin yeniliklərlə operativ məlumatlandırılması məqsədilə tələbə təşkilatlarının rəhbərlərini bu istiqamətdə operativ olmağa çağırıb. Onlara ölkədə baş verən sosial proseslərdə fəallıq göstərmələrini, vətəndaşlıq mövqelərini nümayiş etdirmələrini tövsiyə edib.

UNEC rector meets with the heads of student organizations on a virtual platform
Rector of UNEC, professor Adalat Muradov has  held an online meeting with the heads of student organizations of the university.
Taking into consideration the current situation, the rector spoke about the innovations that would  be applied in the organization of online classes for students. He answered questions about attendance in online classes, colloquia, free topics, organization of exams. The rector noted that appropriate measures are planned to provide students living in the regions with Internet access so that they can easily join the lessons.
It was noted at the meeting that students would be able to use   UNEC e-library to be provided with the necessary teaching materials. Deans of faculties will meet with students live on Facebook, as well as meet on a virtual platform.
The rector called on the heads of student organizations to be prompt in this direction in order to keep students informed of innovations. He advised them to be active in the social processes taking place in the country, to demonstrate their citizenship.